17 липня – День етнографа України – свято фахівців, які вивчають культуру та духовність, побут та звичаї, національні та регіональні особливості.
Хмельницький обласний краєзнавчий музей як науковий та культурно-освітній заклад збирає, досліджує та популяризує різноманітне надбання етносу Подільсько-Волинського краю.
Колискою родинних традицій, душею та окрасою музею є зал «У звичаях й традиціях народу ти душу свого краю пізнавай!».
Завітавши до етнографічної світлиці, Ви порините в атмосферу затишної сільської хатинки з теплою піччю-годувальницею та цікавим реманентом, яким поралися біля неї, а також полицею-мисником, де господиня виставляла найкращий посуд. Зазирнете у скарбницю кожної господині – скриню, дізнаєтесь, хто, чим та як наповнював «дівочу» скриню, як виготовляли нитки та полотно.
Саме в цій залі представлена колекція традиційних вишитих різними техніками жіночих та чоловічих сорочок, поясного та верхнього одягу, головних уборів та прикрас, а також можна розкрити для себе тлумачення таких висловів, як «видно пана по халявах», «у кого кожух та свита – у того душа сита» та ін. І, нарешті, Ви відчуєте себе гостем на справжньому подільському весіллі з запальними троїстими музиками.
Подібні перевтілення та чимало іншої науково-пізнавальної інформації Ви дізнаєтесь в оточенні старовинних предметів побуту та затишної атмосфери нашого музею!
Колектив Хмельницького обласного краєзнавчого музею щиро вітає усіх причетних до цього свята й гостинно запрошує хмельничан та гостей міста відвідати нашу експозицію.