Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Секретний рецепт пернатих «бариста»!

Секретний рецепт пернатих «бариста»!
icon:arrow-back

Чи знали Ви, що пінгвіни, фламінго і голуби не тільки чудово вміють літати або плавати, але й володіють власною кав’ярнею? Ну, майже! Вони готують для своїх пташенят особливий напій — «пташине молоко». Цей унікальний еліксир включає в себе всі необхідні складові для їх здорового росту і розвитку. Давайте дізнаємося, як птахи перетворюють свої вміння в справжній смаколик для своїх пташенят!

За кілька днів до появи на світ з яєць пташенят в організмі цих пернатих починається… лактація. У голубів – залози зобу, а у пінгвінів та фламінго – стравоходу та шлунку – продукують секрет, який містить високу кількість білків та жирів; мікроелементів  Fe, Mg, Na, Zn, P та антитіл. «Пташине молоко» голубів зовні схоже на сиркову масу, у пінгвінів та фламінго воно має більш рідку консистенцію. Унікальність «молока» фламінго у тому, що воно… рожевого кольору. А «виною» всьому – раціон батьків, до якого входять водорості та ракоподібні, багаті на каротиноїди. Саме ці речовини відповідають за забарвлення моркви, томатів, деяких видів риб, ракоподібних та грибів. І саме ці речовини забарвлюють пір’я фламінго у такий романтичний колір.

Ось як птахи дивують нас своїми секретними здібностями! Їхнє «пташине молоко» — це не лише джерело життєво важливих речовин для малят, а й нагадування про те, що природа завжди має в запасі ще багато таємниць. Підписуйтесь та відвідайте ZooАсоціації “МІСТО ТВАРИН”, щоб дізнаватися ще більше цікавинок про унікальний світ природи!

Подібні новини

“Порцелянові сервізи: краса в деталях. Арфа”

На фото предмети з колекції музею: Сервіз “Арфа”. 1973 р.

Деталі

Знайомство з народною іграшкою

Цікава зустріч вихованців ДНЗ №30 відбулась з завідувачем науково-методичного відділу Хмельницького обласного краєзнавчого музею Наталею Мовчан. Малеча дізналась історію народної іграшки та «познайомилась» зі свищиками, деркачем-тріскунцем, акробатом, лялькою-мотанкою тощо. Дякуємо вихователям та маленьким слухачам за гостинність. До нових зустрічей!

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу