Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Музеї україни. Погляд у майбутнє

Музеї україни. Погляд у майбутнє
icon:arrow-back

10 конкретних пропозицій щодо відновлення України Українські музеї вимагають рішень вже зараз

“Україна повинна стати найкращим місцем для життя, роботи та відпочинку”. Це ключова вимога, висунута більш ніж сотнею українських музеїв, які зібралися на конференції “Від кризи до майбутнього. Нові обов’язки музеїв в Україні” 28-29 травня в Берліні. Це була найбільша конференція українських музеїв з часу російської агресії в 2014 році. Понад 180 установ з України, Німеччини та Польщі зібралися в галереї Джеймса Саймона (на Музейному острові) на триденну зустріч, щоб обговорити потреби та роль українських музеїв у процесі відбудови України. Україна повинна стати “найбільш інклюзивною країною у світі”. Ця подія стала підготовчою конференцією до Конференції з відновлення України, яка відбудеться 11-12 червня в Берліні, і вперше пройшла під патронатом урядів України, Німеччини та Польщі.

“Вперше за три роки на конференції, присвяченій відновленню України, культура і спадщина нарешті отримали голос і можливість бути почутими”, – сказала Анастасія Бондар, заступник міністра культури та інформаційної політики України.

Центральним фокусом конференції став каталог з 10 пропозицій, підготовлений українськими музеями під час онлайн-воркшопів, організованих Фондом ОБМІН. Музеї хочуть бути включеними у процес відновлення України, слугуючи платформою для діалогу для зміцнення громадянського суспільства. Доступність буде відігравати важливу роль у цьому.

“Це перший успіх, що ці пропозиції будуть представлені Фондом ОБМІН на щорічній конференції ЮНЕСКО у Вільнюсі 6-7 червня та будуть включені в роботу Берлінської конференції з відновлення України 11-12 червня”, – повідомила Малгожата Лавровська – фон Тадден, президентка Фонду ОБМІН.

Конференція була організована Фондом ОБМІН у співпраці з Українським інститутом у Німеччині та Фондом прусської культурної спадщини. Партнерами виступили Фонд мистецтв Ернста фон Сіменса, Польський інститут у Берліні, Європейська мережа пам’яті та солідарності, та Федеральний інститут культури і історії німців у Східній Європі. Багато партнерів зробили можливим проведення цієї конференції:

Федеральне міністерство житлового будівництва, містобудування та розвитку територій
Фонд польсько-німецької співпраці
Фонд Герди Хенкель
GIZ: Німецьке товариство міжнародного співробітництва

Подібні новини

Новий артефакт – новий свідок

Іноді фонди нашого музею поповнюються дивовижними предметами. Так, нещодавно до нас потрапила  ікона «Віднайдення загиблих», до якої звертаються ті, кому загрожує небезпека, тілесна чи духовна загибель, а також рідні солдатів, які беруть участь у бойових діях. Люди вірять, що щира молитва перед іконою допомагає відшукати зниклих безвісти. Реліквію  врятувала зі зруйнованого вибухом будинку у Гуляй […]

Деталі

Як крихітна макаронина може витримати 1,5 тони вантажу…

На скелях та камінні припливно-відпливної зони морів Західної Європи мешкають одні з найдавніших (існують з раннього Кембрію) черевоногих молюсків планети. Сила їх кріплення до субстрату настільки висока, що коли молюски пересуваються в інше місце, то після них на камінні залишається колоподібне заглиблення! Площа їхнього язика більша за поверхню тіла й містить 1920 зубів: 12 рядів […]

Деталі

Димар – цікавий елемент архітектурного декору

Де ти, хато бабина стріхата? Де твій бовдур в сажі, чи димар, Що курівся димом волохатим До осінніх чи зимових хмар? Є. Гуцало Коли мене питають про мою улюблену пору року, я завжди відповідаю, що найпрекраснішою для мене є зимова. З дитячих яскравих спогадів у пам’яті спливає образ маленької хатинки з жовтим світлом у віконцях, […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу