Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

«Відкриваємо та вивчаємо словник разом з музеєм. Глосарій»

«Відкриваємо та вивчаємо словник разом з музеєм. Глосарій»
icon:arrow-back

Глосарій, словниця, а ще збірослов… Хто знає значення даних слів? За науковим виданням 1933 р., це – лексикографічний продукт, який містить впорядкований перелік мовних одиниць.

Отож, про що йде мова?

Чи не кожен з нас у шкільні роки вивчав творчість Максима Рильського та зможе пригадати, напевно, такі рядки з його вірша:

«…Не бійтесь заглядати у словник:
Це пишний яр, а не сумне провалля…»

Так! Саме йому, словнику, присвячений наш допис. Виявляється – це зовсім не нудна книга!!! Серед книжкового багатства словник посідає особливе місце, адже розкриває відомості про духовні цінності народу, відображає мовну культуру, зберігає документознавче свідчення історії.

Далекими «попередниками» словників вважають так звані «глоси». Це – пояснення значення окремих слів на полях тексту в давніх рукописних книгах. Таку традицію пояснювати слова давньоруські книги успадкували від візантійських. Збірники глос – глосарії – були першими нашими найдавнішими словниковими працями.

Сподіваємося, Ви дізналися з нашого допису для себе щось нове.

Відкриваємо та вивчаємо словник разом з музеєм.

Подібні новини

Воїни незламної нації: від України-Русі до сьогодення

Україна з 2014 року переживає найбільше випробування в своїй новітній історії – збройну боротьбу за незалежність і територіальну цілісність. Традиції захисників України мають тисячолітню історію. Воїни Русі-України, лицарі Костянтина Острозького, козаки Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького та Івана Мазепи, воїни Армії Української Народної Республіки та Української Повстанської Армії мужньо здобували героїчні перемоги і віддавали свої життя […]

Деталі

Знайомимось з життям тварин, граючись!

Цього тижня цикл пізнавально-розважальних креативних музейних занять «ТВАРИНИ КРАЮ», присвячених знайомству з життям звірів та птахів Поділля, пройшов у ЗДО №10 та № 2, а також у приватному дитячому садочку «Звичайне Диво». Відтак, за допомогою ігор «АКТОР» та «ВІДГАДАЙ» малеча, зокрема, дізналася, чи може вивірка впасти з дерева; чи має кріт очі та навіщо він […]

Деталі

«Краплинка Добра»

Музейною мікстурою «Краплинка Добра» «пригостили» співробітники Хмельницького обласного краєзнавчого музею пацієнтів Хмельницьких обласної та міської дитячих лікарень: з молодшими дітками ми виготовляли м’яку іграшку «Зайчик-Валентинчик», а з підлітками – іграшку-антистрес. Як результат – чудові забавки та гарний настрій! Дякуємо дітлахам за активність та зичимо швидкого одужання! До зустрічі у нашому музеї!

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу