Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–17:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Чому вересень отримав таку назву?

Чому вересень отримав таку назву?
icon:arrow-back

Осінь вже стартувала! На часі її перший місяць – вересень! Цікаво, чому вересень отримав таку назву (хоча загальноприйнятою вона стала тільки на поч.ХХ ст.)?! Секрет у тому, що саме у цей час активно цвіте медоносна рослина, що має назву «верес». Звідти і походження назви!

 У минулому ж перший місяць осені мав безліч інших найменувань. Наприклад, «ревун» (знаменує звуки лісових тварин – на початку осені починались шлюбні загравання у лосів та оленів), «зарев» (походить від зміни кольору листя), «бабине літо» тощо.

Більшість європейських народів використовує латинську назву «september». Відомо, що у перекладі з латини  «septem» означає «сім». Але ж вересень не сьомий місяць у календарі, а дев’ятий, то чому ж так?! Справа у тому, що до зміни літочислення з юліанського на григоріанське вересень насправді був сьомим місяцем року. Відтак, календар змінили, а назву, попри все, залишили традиційною.

З вереснем пов’язано багато прислів’їв: «Як вересніє, то й дощик сіє», «Верещить вересень, що вже осінь», «Вересневий час – сім погод у нас: сіє, гріє, віє, туманіє, шумить, гуде ще  й з гори йде», «Вересень весіллями багатий»…

ПІЗНАВАЙ БАГАТО ЦІКАВИНОК, ПІДПИСАВШИСЬ НА СТОРІНКУ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ!

Подібні новини

Музей – скарбниця знань

Оглядову екскурсію музейними залами провела Оксана Мельничук,  завідувач відділу інформації та маркетингу, для здобувачів освіти Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту. У супроводі музейниці студенти знайомилися з історією Хмельницького, етнографічною та археологічною спадщиною краю, розвідували цікаві факти з життя комах. Дякуємо за візит, завжди раді зустрічі!  

Деталі

Це було в нас: Проскурівський прорив – легендарна операція армії УНР

Однією з найуспішніших військових операцій Армії УНР періоду Української революції 1917-1921 років стала «Проскурівська операція»,  або «Проскурівський прорив». Наприкінці травня 1919 року, коли УНР опинилась у скрутному становищі, втративши майже всю територію і ведучи бойові дії одночасно проти Червоної армії та польських військ, заступник Генштабу Армії УНР Василь Тютюнник розробив план прориву більшовицького фронту в […]

Деталі

Музей на допомогу класу «Інтелект»

Незважаючи  на прохолодну погоду на вулиці, зустрічі з нашими  вірними  друзями з гімназії №24 завжди відбуваються тепло. Під час квесту “Археологія – це круто” гамірливі та допитливі 5-класники зацікавлено шукали скарби в археологічному інтерактиві та дізнавалися про таємниці давніх  цивілізацій. А як же без фото в первісному житлі з кісток мамонта або на тлі  великої […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу