Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–17:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

«Грайливе дитинство», або назустріч юності

«Грайливе дитинство», або назустріч юності
icon:arrow-back

Бражник винний середній
Deilephila elpenor

Бражники – дивовижні метелики світу. На території України зареєстровано 24 види цих нічних красенів, яких побачити на власні очі пощастить не кожному. Запрошуємо Вас дізнатись про їхнє унікальне життя з авторських нарисів завідувача відділу природи Неллі Мальованої.

«Кузени» ‒ винний середній та винний малий бражники – схожі між собою не лише пристрастю до однакового гастрономічного меню, а й до барвистості своїх «гардеробів». Щоправда, «піжонистий» малий хизується й ще більш яскравим вбранням.

За гороскопом вони Близнюки, адже з’являються на світ на початку червня. «Дитинство» проводять, як правило, на природі серед беріз, кипрею, плакун-трави та інших соковитих рослин або ж на улюбленому винограді. «Дітлахи» ростуть здоровими, активними, самостійними, без настирливої батьківської опіки. В них є навіть свої «ігри». Наприклад, всім відомі «Хованки» та «Крокодил», завдяки яким «молоде покоління» вчиться виживати у світі ворогів, ховаючись від них або ж «прикидаючись» чудовиськом-змією.

Та найулюбленіша гра – «Хто більше з’їсть?». Все літо гусені їдять, їдять, їдять… аж до самісінької осені. Ця ненажерливість дає змогу акумулювати поживні речовини для підготовки до великого таїнства природи ‒ перетворення гусені на метелика. Коли в організмі накопичиться певна кількість спеціального гормону, бражник відправляється в затишне місце для лялькування. Іноді залишається зимувати на гілці, обплутавши себе слинними виділеннями, які утворюють кокон. Так наступає «отроцтво». За довгу зиму тканини гусені руйнуються, проте залишаються кровоносна і нервова системи та з’являються нові органи майбутнього метелика.

А навесні, у травні, з зимової колиски «просинається» рожеве «диво», яке, обсушивши крильця, вилітає назустріч швидкоплинній юності!

Подібні новини

Фото-календар

Новий місяць – час підсумків попереднього! Тісна співпраця ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ з таборами літнього відпочинку триває! До Вашої уваги – декілька теплих спогадів наших «гарячих» червневих буднів.

Деталі

«Землі моєї ревний біль і жаль»

25 листопада Україна відзначатиме День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій. До 90-ї річниці ВЕЛИКОЇ трагедії науковці ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ під тегом «Землі моєї ревний біль і жаль» підготували  цикл тематичних заходів: пересувні виставки, музейні уроки та участь у круглому столі, а також віддали шану жертвам, відвідавши Національний музей Голодомору України. До Вашої уваги […]

Деталі

До Дня української писемності та мови

«Слова росли із ґрунту, мов жита. Добірним зерном колосилась мова. Вона як хліб. Вона свята. І кров’ю предків тяжко пурпурова» ©Ліна Костенко Близько чверть століття 9 листопада, в День української писемності та мови,  дорослі та діти пишуть диктант. Сьогодні – кульковою або ж гелевою ручкою. А чим же ж писали більше півтора століття тому? Відповідь […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу