Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–17:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Чи варто бражнику робити… епіляцію?

Чи варто бражнику робити… епіляцію?
icon:arrow-back

Бражник тополевий
Laothoe populi

Бражники – дивовижні метелики світу. На території України зареєстровано 24 види цих нічних красенів, яких побачити на власні очі пощастить не кожному. Запрошуємо Вас дізнатись про їхнє унікальне життя з авторських нарисів завідувача відділу природи Неллі Мальованої.

Накачаний торс, але не культурист. В плечах коса сажень, але не важкоатлет. Витончений вигин черевця, але не гімнаст. Тримає тривалу стійку на передніх лапках, але не акробат. Ще не вгадали? Тоді підказка: має ще й волохаті груди. Ось тепер зрозуміло ‒ йдеться про бражника тополевого.

Наявність пристрою нічного бачення («тепловізора») дозволяє цьому метелику проводити «тренування» по вдосконаленню льотних технік в нічний час. І саме «рослинність» на тілі робить ці польоти «безпечними», адже приховує його від головного ворога ‒ кажана. Волоски діють, як легкий пористий поглинач звуку, створюючи на важливих для виживання ультразвукових частотах «акустичний камуфляж». Вчені Брістольського університету (Великобританія) виявили, що видалення волосків на грудях нічних метеликів підвищує загрозу їхньому життю на 38%! Натомість для денних метеликів «епіляція» безпечна через відсутність «знайомства» з кажанами. До речі, тому вони й не дуже «волохаті».

Потужний ехолокаційний захист бражника тополевого та маскувальне забарвлення створили йому сприятливі умови для розповсюдження по всій території ареалу листяних лісів і лісосмуг, тобто кормовій базі його гусені. Щоправда, через вирубку деревних насаджень та їх хімічну обробку чисельність цього виду зменшується і він потребує охорони.

Бражник тополевий Laothoe populiБражник тополевий Laothoe populi

Подібні новини

Подорож у Давній кам’яний вік

Чи можна телепортуватися у минуле? З науковцями Хмельницького обласного краєзнавчого музею можна! Таку подорож у Давній кам’яний вік ми здійснили зі школярами молодших класів ЗОШ 18. Розділившись на “племена”, діти один за одним долали труднощі первісної людини: розшукували їжу, видобували вогонь, виготовляли списи та “полювали” на мамонта. Також завдяки пошуку відповідей до логічних завдань учасники […]

Деталі

Виготовлення народної іграшки – лялька-мотанка

Як зробити ляльку-мотанку своїми руками? Процес створення ляльки майстрині називають «кутанням» і це не дивно, адже він дуже схожий на сповивання маленької дитини. Лялька-мотанка зберегла в собі певні сакральні знання та силу. Такий сувенір, особливо виготовлений власними руками, стане вашим родинним спадком, котрий ввібрав в себе вікові вірування. Мотанку робили із старого одягу – спідниць, […]

Деталі

«Сердечка любові»

День родини з Хмельницьким обласним краєзнавчим музеєм провели вихованці та педагоги Центру реабілітації «Родинний затишок»! Для підопічних закладу музейниками була проведена цікава бесіда про родинні цінності, важливість взаємопідтримки у сім`ї та захоплюючий майстер-клас по виготовленню «Сердечка любові»! Хмельницький обласний краєзнавчий музей дякує «Родинному затишку» за тісну співпрацю, активність та дружню творчу атмосферу!

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу