Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Лекції

Справа пахне тютюном

Справа пахне тютюном
icon:arrow-back

Бражник тютюновий
Manduca sexta

Вишуканого гурмана, неперевершеного знавця справжнього смаку тютюнового листя – гусінь тютюнового бражника – крапля нікотину не лише не вбиває, як всім відомого коня, а, навпаки, в багатьох випадках зберігає життя. Механізми захисту в організмі «тютюнозалежного» дозволяють йому не тільки безпечно харчуватися токсичною рослиною, а й виробляти «хімічну зброю» ‒ нікотинову «аромотерапію» ‒ для відлякування ворогів.

«Недоторканість» смердючого шкідника провокує його широке розповсюдження не лише на тютюнових плантаціях. До гастрономічних уподобань входять томати, баклажани, перець, картопля тощо. Щоправда, у боротьбі з тютюновим бражником знайшлись надійні «союзники» ‒ оси-наїзники, які відкладають яйця в тіло гусені метелика. Їхні личинки розвиваються в живій «утробі», живлячись внутрішніми органами «бідолахи».

В якості поживного корму гусінь смакує й домашнім рептиліям. ЇЇ можна придбати у спеціалізованих магазинах у свіжому або консервованому вигляді.

Не в «добрий час» на комаху звернули увагу й вчені. І вже кілька десятиліть поспіль вона не сходить з п’єдесталу першої «топ-моделі», на якій проводять нейробіологічні дослідження. Тож, як кажуть, не всяка реклама на користь.

Бражник тютюновий Manduca sextaБражник тютюновий Manduca sexta

Подібні новини

«Проскурів на старих поштівках. Колись був банк, а нині – музей»

На поштовій картці початку ХХ ст. – двоповерховий цегляний будинок з високим куполом на розі. Споруда, яку зафіксував фотооб’єктив, добре відома більшості хмельничан – тут з 1986 р. знаходиться обласний художній музей. Приємно, що майже за століття свого існування, зовнішній вигляд будівлі практично не змінився, хоча за цей час тут перебувало чимало господарів: у 1950-х […]

Деталі

Виготовлення народної іграшки – лялька-мотанка

Як зробити ляльку-мотанку своїми руками? Процес створення ляльки майстрині називають «кутанням» і це не дивно, адже він дуже схожий на сповивання маленької дитини. Лялька-мотанка зберегла в собі певні сакральні знання та силу. Такий сувенір, особливо виготовлений власними руками, стане вашим родинним спадком, котрий ввібрав в себе вікові вірування. Мотанку робили із старого одягу – спідниць, […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу