Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–17:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Лекції

«Ульотний» шедевр

«Ульотний» шедевр
icon:arrow-back

Бражник олеандровий
Daphnis nerii

Дивлячись на цього метелика, починаєш здогадуватися, як народжуються шедеври живопису та з’являються різноманітні художні стилі й напрямки. Олеандровий бражник – яскравий приклад геометричного абстракціонізму, ідеальний «натурник» для художника. Його чималі крила прикрашає «мармуровий» 3D візерунок у тонких градаціях від оливкового до зеленого кольорів. Причому, тональність залежить безпосередньо від температури навколишнього середовища, при якій розвивалася лялечка. При відносно низьких її показниках (до +21°С) формується насичений зелений відтінок, а при більш високих (+26°С й вище) ‒ оливково-зелений.

Температура довкілля впливає на все життя комахи. За несприятних умов метелики без «довгих вагань» змінюють місце постійної «прописки» й відправляються на «ПМП» до країн з комфортними умовами проживання: спекотного літа ‒ до прохолодної півночі, а в холодну погоду, навпаки, ‒ до південного сонечка. Важливий фактор у виборі міграційного маршруту ‒ тривалість світлового дня, від якої залежить інкубація яєць. Якщо при зниженні температури до +10°С комахи не встигли «ретируватися», то постає загроза їх загибелі на всіх стадіях розвитку.

Перед вильотом метелики «прогрівають двигун» ‒ інтенсивно махають крилами, щоб зігрітися. Через кілька хвилин старанної роботи їхнє тіло нагрівається до +32-36°С і тільки після цього «льотний апарат» готовий піднятися у повітря й рушити.

Бражник олеандровий Daphnis nerii

Подібні новини

Зима прийшла – свята привела!

Вітаємо зі святом Миколая!

Деталі

День синички

А ви знали, що сьогодні, 12 листопада, відзначають День синичок? З цієї нагоди Хмельницьким обласним краєзнавчим музеєм підготовлена низка цікавих фактів про цих птахів. За  що ж вони отримали свою назву? Ймовірна відповідь – завдяки характерному щебетанню, яке на слух сприймається, як «сі-синь-сі». Всього у світі нараховується близько 60-ти видів синиць, з них 8 – […]

Деталі

Музейний експериментаріум «Лікарські рослини. Секрети народної медицини»

Хмельницький обласний краєзнавчий музей спільно з Товариством Червоного Хреста України для наших нових земляків, що прибули до нас з інших міст країни, провели музейний експериментаріум «Лікарські рослини. Секрети народної медицини», приурочений до Дня чаю. Не дивлячись, що захід відбувся при свічках, тепла та затишності вистачило всім!  

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу