Бражник олеандровий
Daphnis nerii
Дивлячись на цього метелика, починаєш здогадуватися, як народжуються шедеври живопису та з’являються різноманітні художні стилі й напрямки. Олеандровий бражник – яскравий приклад геометричного абстракціонізму, ідеальний «натурник» для художника. Його чималі крила прикрашає «мармуровий» 3D візерунок у тонких градаціях від оливкового до зеленого кольорів. Причому, тональність залежить безпосередньо від температури навколишнього середовища, при якій розвивалася лялечка. При відносно низьких її показниках (до +21°С) формується насичений зелений відтінок, а при більш високих (+26°С й вище) ‒ оливково-зелений.
Температура довкілля впливає на все життя комахи. За несприятних умов метелики без «довгих вагань» змінюють місце постійної «прописки» й відправляються на «ПМП» до країн з комфортними умовами проживання: спекотного літа ‒ до прохолодної півночі, а в холодну погоду, навпаки, ‒ до південного сонечка. Важливий фактор у виборі міграційного маршруту ‒ тривалість світлового дня, від якої залежить інкубація яєць. Якщо при зниженні температури до +10°С комахи не встигли «ретируватися», то постає загроза їх загибелі на всіх стадіях розвитку.
Перед вильотом метелики «прогрівають двигун» ‒ інтенсивно махають крилами, щоб зігрітися. Через кілька хвилин старанної роботи їхнє тіло нагрівається до +32-36°С і тільки після цього «льотний апарат» готовий піднятися у повітря й рушити.