Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Лекції

Невтомний мандрівник

Невтомний мандрівник
icon:arrow-back

Бражник берізковий
Agrius convolvulі

Цьому метелику варто побажати ходового вітру. І це не жарт, адже відмінний літун за сприятливих умов збільшує свою швидкість вдвічі й тоді вона сягає майже 100 км/год! А це – неабиякий шанс для отримання «незабутніх вражень» від мандрів, освоєння нових територій та, як наслідок, розширення видового ареалу. Саме завдяки постійним міграціям берізковому бражнику вдалося збільшити «зону впливу» на півночі – до Великобританії та Ісландії, на півдні – до Північної Африки, на сході – до Сибіру. Хоча його початкову «земельну спадщину» складало «скромне» Середземномор’я.

Нахабність цього метелика дозволяє йому відчути себе «господарем» Вашої клумби, особливо якщо там ростуть улюблені ним петунії, лілії, примули, тютюн, флокси та дурман, квітковим нектаром яких він насолоджується в сутінках. А після цього може собі дозволити безцеремонно влетіти до освітленої оселі через відкриту кватирку та наробити в ній галасу, лякаючи мешканців стрімкістю польоту, голосним дзижчанням, чималим розміром та темним забарвленням.

Бурого або сіро-зеленого кольору, з охристо-жовтими косими смугами, гусінь метелика яскравістю не сяє. На відміну від дорослої комахи – ляклива. Вдень ховається зі споду листя берізки польової, яким потім переважно «вечеряє». Побачити личинку складно, натомість легко виявити за «слідами» її переляку/трапези ‒ скупченням екскрементів, що залишаються на рослині.

Психологи стверджують, що всі комплекси народжуються в дитинстві. Наочний приклад цього – життєві метаморфози берізкового бражника, непримітна, ляклива гусінь якого перетворюється на нахабного, самовпевненого метелика.

Бражник берізковий Agrius convolvulі

Подібні новини

З Днем Українського козацтва!

14 жовтня Україна в числі інших свят відзначає й День Українського козацтва. У зв’язку з цим науковці Хмельницького обласного краєзнавчого музею хочуть поділитися з Вами унікальними історичними знахідками з фондів музею періоду козацтва, адже вони відіграють важливу роль у духовному розвитку та становленню української нації. В першу чергу це пістоль – ручна вогнепальна зброя, що […]

Деталі

«Заповнення сліпих плям 2.0: Нові наративи та роль музеїв у відновленні України»

Почалася реєстрація 130 українських учасників Міжнародної конференції «Заповнення сліпих плям 2.0: Нові наративи та роль музеїв у відновленні України» у Варшаві (Польща).

Деталі

«ДІДУХ в ХАТІ – ДОБРО в РОДИНІ!»

Святвечір вже близько, а значить час заносити Дідуха до хати, бо, як говорить народна мудрість, «ДІДУХ в ХАТІ – ДОБРО в РОДИНІ»! Дякуємо всім, хто завітав на нашу майстерку!

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу