Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Чотки – символічні сходи, які ведуть до Неба

Чотки – символічні сходи, які ведуть до Неба
icon:arrow-back

«…Перехрестився, чотки взяв…
І за Україну молитись
Старий чернець пошкандибав»
Т. Шевченко «Чернець»

Чотки називають символічними сходами, які з молитвою ведуть нас до Неба… Вони допомагають не відволікатися від обміркування думок, проголошенні важливих слів, зосереджуючись на спілкуванні з Творцем. Чотки використовуються у молитовній практиці багатьох релігій – Християнстві, Ісламі, Буддизмі тощо, але у кожній з них вони мають свою назву та конструкцію. Однак є й спільні ознаки! Мова йде про нитку, з якої в’яжуть вузлики або на неї ж нанизують намистини. Бусини можуть бути з різного матеріалу: дерева – кипарис, бук, сандал, ялівець; мінералів – гірський кришталь, бурштин, яшма, аметист, перли; кістки; скла; кераміки; металу; полімерів; плодів та насіння рослин.

Чотки різних релігій, конфесій та технічної естетики зберігаються в фондах Хмельницького обласного краєзнавчого музею: лествиця, вервиця, тасбіх, розарій, рожанець, – кожні з них відображають канони певної релігії, а призначення кожного символу на них дає більш глибоке розуміння тієї або іншої віри.

 

Подібні новини

Мейкерспейс “РІЗДВЯНИЙ ЯНГОЛ”

Сьогодні, 6 грудня, у День Збройних Сил України та до різдвяно-новорічних свят, наукові співробітники Хмельницького обласного краєзнавчого музею провели святковий мейкерспейс “РІЗДВЯНИЙ ЯНГОЛ”, навчаючи дитинчат виготовляти чарівну ялинкову прикрасу. Маємо надію, що власноруч створена іграшка не лише подарує гарний настрій, а й неодмінно принесе мир, затишок та щастя своїм власникам!

Деталі

До 210-ї річниці з Дня народження Великого Кобзаря

До Вашої уваги – «Поетична хвилинка» від ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ, присвячена 210-й річниці з Дня народження Великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка. Вірш: «Не завидуй багатому» Автор: Тарас Григорович Шевченко Декламує: Світлана Крижановська, науковий співробітник Хмельницького обласного краєзнавчого музею. 

Деталі

Шкіра «напрокат»

Бражник жимолостевий Hemaris fuciformis Оце так майстер! Оце так копіїст! Бражник жимолостевий так вдало «замімікрувався» під джмеля, що й справді «уявив» себе родичем бджоли! Зухвало літає серед білого дня, а не в сутінках; зовсім не ховається від птахів, адже він – отруйний «джміль», а не беззахисний метелик, тож, нехай вороги його бояться! А вони його […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу