Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Україна космічна

Україна космічна
icon:arrow-back

Сьогодні людство відзначає Всесвітній день авіації і космонавтики та Міжнародний день польоту людини в космос, а крім того, Україна віншує працівників ракетно-космічної галузі, День яких започатковано в березні 1997 р.

Першим українським космонавтом став Леонід Каденюк, який здійснив свій політ у космос 19 листопада 1997 р.

Непілотована ж космонавтика нашої країни значно розвиненіша, адже Україна зарекомендувала себе як космічна держава на самих її витоках. Чимало науковців, що значною мірою вплинули на розвиток вивчення космосу, мають українське коріння – Сергій Корольов, Юрій Кондратюк, Володимир Челомей, Михайло Яримович, Ігор Богачевський та багато інших. Саме їхні ідеї й дослідження відіграли величезну роль у розвитку космічної єри. Українські вчені розвинули ідеї міжпланетних перельотів та брали участь у розробці теорії ракетної техніки та у створенні космічного транспорту. Так, європейська ракета-носій легкого класу «Vega» з українським двигуном успішно стартувала з космодрому Куру у Французькій Гвіані. У світі добре відомі й українські ракети-носії «Зеніт» та «Циклон»; ведеться розробка ракетних комплексів та ракетно-космічних систем, проводяться роботи над проектом постійної бази на поверхні Місяця.

Співробітники музею активно займаються збором предметів з даної тематики і деякі з них представлені Вашій увазі.

Подібні новини

Поповнення музейної бібліотеки

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ отримав нове надходження – подарунок від Київського видавництва «К.І.С.» та упорядниці-редакторки видання Ірини П’ядик-Халявки  – десятитомник Антології «Української поезії кінця ХІХ–середини ХХ ст.», що вийшов під егідою Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка НАНУ, Українського державного центру «Малої академії наук», Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору України. Томи (кожен з понад 700 сторінок) вміщують, […]

Деталі

Круглий стіл “Від Плоскирова до Хмельницького. Історичний аспект”

З нагоди відзначення Дня міста Хмельницького студенти групи ФК 45 та ПБ 3 взяли участь в роботі круглого столу “Від Плоскирова до Хмельницького. Історичний аспект”. В роботі круглого столу взяв участь науковий співробітник Хмельницького обласного краєзнавчого музею, краєзнавець, історик, кандидат історичних наук Сергій Єсюнін. Сергій Миколайович розповів студентам цікаві історичні факти з життя нашого міста.

Деталі

Вперше на Хмельниччині встановлено РЕКОРД УКРАЇНИ у номінації краєзнавство!

За ініціативи та участі директора Благодійного фонду «Закон і справедливість», професора, краєзнавця Віталія Олуйка, підтримки Ямпільської громади та Хмельницького обласного краєзнавчого музею було проведено дослідження історії одного з найдавніших населених пунктів нашої області – села Лепесівка та відзначена рекордна кількість урочищ цього села, які мають окремі історичні назви. Дослідження було передано експертам «Книги світових рекордів», […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу