Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: зачинено +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

«Віртуальні подорожі краєм. Сатанів. Частина І»

«Віртуальні подорожі краєм. Сатанів. Частина І»
icon:arrow-back

«ВІРТУАЛЬНІ ПОДОРОЖІ КРАЄМ» від ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ ЗНОВУ з ВАМИ!

Сьогодні ми у містечку Сатанів, що на Городоччині. Перша письмова згадка про це поселення датується 1404 р.

Місцеві мешканці захопливо переповідають таку легенду. Начебто за часів імператора Траяна римська армія після здобуття Дакії дійшла аж до Збруча! І якось втомлене військо під проводом центуріона Тонілія рухалося на північ. Щойно легіонери дісталися місця, де нині розташований Сатанів, полководець звернувся до них: «Sат аn nоn?» («Досить, чи ні?»), на що втомлені вояки одноголосно відповіли: «Sаt! Sаt!» («Досить, досить!») та взялися розкладати свої шатра та намети. Відтак, місце їхнього відпочинку отримало назву «Satannon».

Сьогодні Сатанів знаний на всю країну як бальнеологічний курорт. Та не одними водними «коштовностями» багате поселення – є тут ще й чимало привабливих архітектурних пам’яток!

Передусім – фортеця кін.XV – поч. XVI ст. Споруда побудована феодалами Одровонжами для захисту міста від турецько-татарських набігів. Першому власнику Петру Одровонжу Сатанів дістався у 1431 р.  за військові заслуги перед польською короною від короля Владислава ІІ Ягайла. Оскільки у XVII ст. одна зі спадкоємиць Одровонжа стала дружиною шляхтича Синявського, замок перейшов до роду останнього та належав їм аж до поч. ХХ ст. Свого часу саме Синявські  відбудували замок після його пошкоджень та руйнувань – результат нападу турецького війська на Сатанів у 1676 р. До наших днів дійшли лише руїни замку. Проте, якщо дивитися на сатанівську фортецю з боку Збруча, вона й досі видається неприступною та вражає своєю величчю!

Також нині маємо змогу бачити круглу оборонну вежу, бійниці якої пристосовані не лише для більш пізньої за часом стрільби з вогнепальної зброї, а навіть з луків. Тож, очевидно, що цій архітектурній пам’ятці більше років, аніж першій документальній згадці про саме поселення! Хтозна, можливо, вона входила до іншого ще значно давнішого укріплення?!

 ЦІКАВО? ТОДІ СЛІДКУЙТЕ ЗА НАШИМИ ДОПИСАМИ – ПРОДОВЖЕННЮ БУТИ!

Подібні новини

Фото-календар

Літо вже стартувало! Тож ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ активно продовжує співпрацю з літніми таборами відпочинку, зокрема пришкільними. Вчора з «МУЗЕЙНИМ ЗООЛЕНДОМ» ми побували у СЗОШ№1. З  розповідей музейників та пізнавально-розважальним іграм, маленькі учасники заходу дізналися про життя звірів та птахів Поділля. Тим часом безпосередньо в музей завітали вихованці літніх таборів інших навчальних закладів, зокрема початкової […]

Деталі

Це було в нас: Перші кроки Проскурівської Української громади

Серед головних досягнень Української революції 1917-1921 рр. для міста Проскурова (нині – Хмельницький) стало те, що у ці роки нарешті «прокинулось» українство, яке протягом попередніх століть було малодіяльни. Причин на це багато – тут і невеликий серед городян відсоток українців (на початку ХХ ст. – не більше 20%), і антиукраїнська політика царської Росії, як загалом […]

Деталі

Музейний експериментаріум «Лікарські рослини. Секрети народної медицини»

Хмельницький обласний краєзнавчий музей спільно з Товариством Червоного Хреста України для наших нових земляків, що прибули до нас з інших міст країни, провели музейний експериментаріум «Лікарські рослини. Секрети народної медицини», приурочений до Дня чаю. Не дивлячись, що захід відбувся при свічках, тепла та затишності вистачило всім!  

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу