Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Всесвітній день фортепіано

Всесвітній день фортепіано
icon:arrow-back

29 березня – Всесвітній день фортепіано – щорічне Міжнародне свято, засноване  групою однодумців на чолі з сучасним німецьким композитором та піаністом Нільсом Фрамом.

До дати, на яку припадає святкування цього дня, Нільс Фрам підійшов творчо та досить символічно. Виявляється, для святкування був обраний 88-й день року, а це, як ви здогадались, саме 29 березня. Чому 88? Все дуже просто – саме стільки клавіш має фортепіано.

Нільс Фрам запропонував відзначати в цей день внесок всіх причетних до фортепіано (композиторів, виконавців, настроювачів, проектувальників, вантажників і, безумовно, слухачів) у створенні будь якої платформи для проектів, пов’язаних з цим інструментом.

Сьогодні мова піде про відому німецьку фірму марки «Ed.Seiler», яка на сьогоднішній день є однією з найбільших, що випускає роялі та піаніно, а також її засновника Едуарда Зайлєра. Саме фортепіано ХІХ ст. цього бренду є гордістю та окрасою виставкової зали «Проскурів – романтика старовини» Хмельницького обласного краєзнавчого музею.

Історія фірми «Seiler» розпочинається в далекому 1849 р., коли з майстерні підприємливого Едуарда Зайлера, відкритої ним у м. Лігніц, з’являється на світ перший музичний інструмент.

Через 20 років наполегливої праці, в 1872, Едуард Зайлер отримує першу нагороду за «винятково чудове звучання» його фортепіано, що дало потужний поштовх для подальшого розвитку фірми.

Вже через 3 роки, в 1875, на фабриці над створенням інструментів високої якості трудиться 120 майстрів. З часом Зайлер передає кермо влади своєму синові Йогану, який з величезним ентузіазмом продовжує справу батька.

Музичні інструменти отримують загальне визнання та нагороди по всьому світу. Наприклад, за десять років, з 1880 по 1890:у Відні, Берліні, Мельбурні, Мілані, Амстердамі, Чикаго.

Йоганн Зайлер постачає інструменти королівським дворам всієї Європи. До початку XX ст. число задіяних у виробництві майстрів досягає 430-ти, і фортепіанна фабрика стає найбільшою у Східній Німеччині. ЇЇ роялі використовують такі корифеї світового музичного мистецтва, як Енріко Карузо і Руджеро Леонкавалло.

Війна не щадить ні людей, ні мистецтво. У 1945 р., під час захоплення Берліна Червоною Армією, фабрика Зайлерів була зруйнована майже до тла. Але вже інший спадкоємець, Штеффан Зайлер, піддаючись ризику бути розстріляним, проникає на фабрику, звідки  викрадає креслення інструментів і моделі чавунних рам. Після чого, знову ризикуючи своєю головою, вивозить їх із зруйнованого Лігніца в Данію, де починає виробництво фактично з нуля. Лише через 15 років йому вдається повернутися на батьківщину, і перенести виробництво в Кітцинген-на-Майні, де нині знаходиться штаб-квартира, якою керують спадкоємці засновника – Урсула і Мануела Зайлер.

У Всесвітній день фортепіано запрошуємо всіх, хто любить цей чудовий інструмент, приєднатися до святкування.

Подібні новини

Нові наукові горизонти

Як науковці-екскурсоводи самі стають екскурсантами, аби розширити наукові горизонти та зануритись у вир позитивних емоцій (?) – вирушають у наукову експедицію. Принаймні, колектив нашого музею знову майстерно поєднав корисне з приємним: печера Атлантида, замок в с.Кудринці… Програма вийшла інформаційно  насиченою. Дякуємо усім причетним і бажаємо миру та добра!

Деталі

«Ульотний» шедевр

Бражник олеандровий Daphnis nerii Дивлячись на цього метелика, починаєш здогадуватися, як народжуються шедеври живопису та з’являються різноманітні художні стилі й напрямки. Олеандровий бражник – яскравий приклад геометричного абстракціонізму, ідеальний «натурник» для художника. Його чималі крила прикрашає «мармуровий» 3D візерунок у тонких градаціях від оливкового до зеленого кольорів. Причому, тональність залежить безпосередньо від температури навколишнього середовища, […]

Деталі

«Жінки в науці. Собчук Галина Семенівна»

Собчук Галина Семенівна – музейний працівник, лікар. Її ім’я спливає, коли мова заходить про Національний музей-садибу М.І. Пирогова у Вінниці. Галина  Семенівна (06.01.1930 – 10.11.2019) – наша землячка. Народилась в с. Малинки на Красилівщині. Після закінчення у 1954 р. Вінницького медінституту працювала головним лікарем Клубівської дільничної лікарні, заступником головного лікаря Меджибізької райлікарні, згодом – науковим […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу