Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: зачинено +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

«Злато та срібло» землі Болохівської. Продовження

«Злато та срібло» землі Болохівської. Продовження
icon:arrow-back

Після впровадження християнства як державної релігії у Давній Русі велася запекла боротьба з усіма проявами язичництва, про укорінення якого в слов’янських традиціях свідчать браслети-наручі. Ними скріплювали зап’ястя рукава довгої жіночої сорочки, а під час ритуального танцю віл-русалій дівчина повинна була їх зняти, розпустити рукава і розмахувати ними, удаючи крила русалок. Такий танець виконувався під час молінь про дощ та врожай на свято Івана Купайла.

На сьогодні єдиним таким браслетом-наручем, що знайдений в Україні, з багатогранною семантикою є браслет-наруч зі скарбу Болохівської землі (с.Городище Деражнянського р-ну).

Стулки виробу прикрашені 5-ма гравірованими композиціями, що вміщені під арками, символізуючими «небосхил», з зображеннями дивовижних рослин, людей, звірів, птахів.

На одній з композицій зображено «дерево життя», яке тримають дві пташки, що символізують жінок. У цьому зображенні прочитується пов’язане з обробкою землі, висаджуванням коноплі та льону слов’янське міфологічне свято богині врожаю Мокоші – покровительки жіноцтва.

Про інші композиції в наступних дописах!

Подібні новини

«Проскурів на старих поштівках. Паровий млин Маранца»

Поштова картка поч. ХХ ст. зафіксувала одне із найбільших та найсучасніших підприємств Проскурова (нині – м. Хмельницький) того часу – паровий млин, який був збудований проскурівським купцем Соломоном Григоровичем Маранцем у 1892 р. неподалік від залізничної станції. Борошномельна промисловість – одна з найважливіших галузей Поділля з багатовіковою історією. З давніх часів водяні млини та вітряки […]

Деталі

Виставковий проєкт «Музейне дерево епох»

Спеціально до Дня музеїв! Оригінальний стартап від Хмельницького обласного краєзнавчого музею – «Музейне дерево епох»! Унікальний виставковий проєкт, що увібрав в себе та демонструє предмети різних історичних періодів, символізує розвиток, єдність й родовід нашої нації! Скористайтеся нагодою відвідати виставку у Хмельницькому академічному обласному театрі ляльок!

Деталі

Щотижневий презентативний відео-проєкт “Державність у часі” (випуск І)

До Дня Української Державності Хмельницький обласний краєзнавчий музей пропонує вашій увазі щотижневий презентативний відео-проєкт “Державність у часі” (випуск І).

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу