Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: зачинено +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Оце – справжній гадючник!

Оце – справжній гадючник!
icon:arrow-back

Хмельницький обласний краєзнавчий музей продовжує серію «підглядачок» «Живуть же..!» про звичайне життя тварин у незвичайному ракурсі.

«Гадючник»… Дивовижне слово, що затамовує подих та викликає водночас різноманітні асоціації. До речі, за найпершої з них, яка виникає, можна перевірити свій емоційно-психологічний стан. Бажаєте спробувати?

  1. Першим асоціативним уявленням став серпентарій? Ви, скоріш за все, спостережлива, романтична натура, яка вміє володіти своїми емоціями і направляти їх в необхідне русло.
  2. Уява намалювала конкретні обличчя з «милого колективу», який невсипуще «дбає» про Ваш добробут та моральну поведінку? Це свідчить про нордичний характер, емоційну стійкість та цілеспрямованість.
  3. Пригадались неприємні наслідки останньої зустрічі у дешевому генделику? Знайте – Ви щира, товариська людина, якій важливо не місце, а компанія.
  4. Перед очима «з’являється» неприємне та гидке місце на кшталт безкоштовного громадського «Ч»/ «Ж»? Що ж, Ви дуже вразлива людина.
  5. Якщо ж фантазія «не спрацювала» і Ви не бачите нічого, крім природного кубла змій, то Ви – не креативщик, а, швидше за все, науковець або натураліст з притаманними скрупульозністю, об’єктивністю та вмінням системно розкладати все по «поличках». Ви з тих людей, які регулярно відвідують просвітницькі заходи та неодноразово бували в Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї.

Отож, про що йдеться?

Гадюки, як й інші плазуни, холоднокровні тварини, тобто температура їхнього тіла не стала, як у теплокровних, а залежить від температури навколишнього середовища. Тому в прохолодну погоду вони полюбляють погрітися на сонці, а в спеку – сховатися в тінь. Групами не живуть. І лише на зимівлю збираються (до декількох десятків гадюк) в якійсь одній порожній норі або ямі глибиною до 1-2 метрів.

На відміну від інших холоднокровних, які часто масово гинуть під час суворих зим, гадюки майже завжди доживають до весни. І не тільки тому, що, сплівшись у клубок, вони певною мірою зігрівають один одного. І не тільки тому, що свої зимові притулки вони влаштовують нижче зони промерзання, а й тому, що дуже добре відчувають наближення холодів. Ніколи похолодання, навіть тимчасове, не застане їх зненацька. У зимовій сплячці плазуни проводять приблизно 180 днів і виповзають зі сховищ ранньою весною.

Саме це зимове скупчення гадюк й отримало назву «гадючник», а народна «творчість» додала йому значного життєвого «колориту».

P.S.
Під час зйомки жодне з музейних опудал не постраждало.

Подібні новини

День матері

“Мама” Снилось мені ясне сонце, що в хаті світило, – А то лиш так моя мама дивилася мило. *** Приснивсь мені легкий вітрик, що пестив колосся, – А то мені моя мама гладила волосся. *** Снилась мені ягідочка, як мед солоденька, А то мене цілувала мама дорогенька. *** Снились мені Ангелки, що в рай мене […]

Деталі

18 травня святкуємо Міжнародний день музеїв!

Чи відомо Вам, що перший музей краєзнавчого напрямку на Поділлі був відкритий у Кам’янці-Подільському ще у далекому 1865 році? Щоправда, він мав вигляд не зовсім класичного музею у сучасному розумінні, адже його експозиція розміщувалася у… губернській лікарні. Цікаво, чому? Ініціаторами відкриття та збирачами музейних предметів було Товариство подільських лікарів. До 1865 року членами товариства з […]

Деталі

Різдвяно-новорічні ранки у музеї

Де незвичайні різдвяно-новорічні ранки з етно-забавами та смаколиками? Ну, звісно ж, у ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ ОБЛАСНОМУ КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ! На фото – учні гімназії №28, ліцею №4 та гімназії №19!

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу