Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Новорічні гірлянди

Новорічні гірлянди
icon:arrow-back

Завершуючи цикл новорічних розповідей, логічно згадати ще один невід’ємний елемент святкового декору – ялинкову гірлянду – довгий ланцюжок, що складається з однорідних предметів.

Історія виникнення гірлянди пов’язана зі Стародавнім Римом. Римляни прив’язували до дерев стрічки на знак родючості та відродження життя. З того часу гірлянда змінювала свої форми, матеріал та спосіб прикрашання.

У ХV- ХVІ ст. у різних європейських країнах почали використовувати палаючі свічки, що були з’єднані між собою і нагадували гірлянду. Люди вірили, що вогонь свічок зможе відігнати злих духів від домівок. До свічок з часом доєдналися мішура, паперові та скляні гірлянди, головними святковими символічними кольорами якої були зелений (живе листя, яким весна вкриває всі дерева), золотистий (притягує у дім багатство та достаток) й червоний (мав дуже тонке значення, адже нагадував кров Спасителя).

На жаль, вся ця краса утаємничувала в собі чималу небезпеку – можливість виникнення пожежі, тому необхідно було винайти щось таке ж яскраве й веселе, але менш небезпечне.

І тут справжнім спасінням виявилися електричні лампи! Існує кілька версій виникнення електричної гірлянди, тому й важко сказати, яка з них дійсна… Відомо, що у 1895 р. перша електрична плетениця прикрашала ялинку перед Білим Домом в США. До Європи новий винахід дістався не одразу. Вперше такими гірляндами були освітлені кілька ялинок у місті Гельсінгфорсі (Фінляндія ) у 1906 р.

Поза всяким сумнівом, ХХ століття стало «революційним» для гірлянд.

Погодьтеся, що у різдвяно-новорічні дні такі прикраси, безперечно, створюють навкруги неперевершену казкову атмосферу!

 

Подібні новини

Музейний проект «З ВІРОЮ У ПЕРЕМОГУ!»

Друга річниця повномасштабного вторгнення… Боротьба триває… Віримо у перемогу! Над проектом працювали наукові співробітники ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ: Керівник проекту: Брицька О.М Ідея: Ніна Стрижак Автор вірша: Світлана Крижановська Відео монтаж: Світлана Стрихарчук Фото з фондів Хмельницького обласного краєзнавчого музею та інтернет-ресурсу 

Деталі

«Ульотний» шедевр

Бражник олеандровий Daphnis nerii Бражники – дивовижні метелики світу. На території України зареєстровано 24 види цих нічних красенів, яких побачити на власні очі пощастить не кожному. Запрошуємо Вас дізнатись про їхнє унікальне життя з авторських нарисів завідувача відділу природи Неллі Мальованої. Дивлячись на цього метелика, починаєш здогадуватися, як народжуються шедеври живопису та з’являються різноманітні художні […]

Деталі

Збереження Музейного фонду України

Основним завдання кожного музею є фізичне збереження національного надбання. Відвідувачі часто не розуміють, чому в експозиції не представлений той чи інший предмет або комплекс предметів, адже предмети, за їх даними, в музеї знаходяться? На жаль, мало хто знає та розуміє, яку колосальну роботу проводять музейні науковці для збереження експонатів, щоб у подальшому завдяки їх експонуванню […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу