Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Жіноча «зброя», або чи варто «виляти» хвостом, якщо він… не пухнастий?

Жіноча «зброя», або чи варто «виляти» хвостом,  якщо він… не пухнастий?
icon:arrow-back

Хмельницький обласний краєзнавчий музей розпочинає серію «підглядачок» «Живуть же..!» про звичайне життя тварин у незвичайному ракурсі.

Хвіст білки – одна з головних частин її тіла, яка виконує чимало необхідних життєвих функцій. Насамперед, у хвості зосереджена частина хребетного стовпа з м’язами, зв’язками та кровоносними судинами. Регулюючи приплив крові до хвоста, тварина в спеку охолоджується, а в холод зігрівається.

Хвіст-парасолька. Деякі види земляних тропічних білок ховаються в тіні власного хвоста від спекотного сонця. Хвіст-кермо. Завдяки йому білка здійснює стрибки у довжину до 15 метрів. Хвіст-парашут. При випадковому падінні з висоти тварина залишається живою та неушкодженою. Хвіст-балансир та противага. Він допомагає швидко бігати по верхівках дерев та впевнено сидіти на гілках. Хвіст-«ковдра», тепла і затишна. Ним можна обгорнутися в холодні ночі. Хвіст – засіб спілкування. Характер виляння хвостом «розповість» про настрій та емоційний стан гризуна.

Крім того, хвіст для білок-самок – своєрідний атрибут краси (як й у жінок довге волосся), можна сказати, «жіноча зброя», адже самці приділяють набагато більше уваги саме володаркам пишних хвостів. У пухнастому хвості й полягає секрет білячого «жіночого успіху».

Та, виявляється, хвіст може зіграти і рокову роль у житті тварини. Наприклад, при доланні водних перепонів головне тримати його «пістолетом» ‒ над поверхнею води, інакше мокрий хвіст затягне бідолаху на дно як якір.

Отож, свій хвіст білка повинна берегти як «зіницю ока». Без нього вона просто не виживе.

Подібні новини

Ентомологічний квест “Комашині історії”

У Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї відбувся захоплюючий пізнавально-розважальний квест, мета якого в ігровій формі глибше познайомити його учасників – школярів ліцею №17 – з життям комах! Ініціаторкою заходу виступила Неллі Мальована, завідувач відділу природи та авторка нової книги «Маленькі гіганти у головоломках», а ведучими дійства стали Наталія Мовчан, заступник директора з наукової роботи та Світлана […]

Деталі

Пізнаємо рідну мову разом з нашим музеєм. Травень

Місяць травень наші прадіди називали дещо лірично, з почуттям: соловейків, п’янкий, росяник, грозовик, дощовик, зеленошумний. Чарівні травневі духмяні дні! Скупані у дощах, що на квіт-зіллі матері-природи настояні, променями сонечка теплого наскрізь прогріті, живильними соками напоєні, шовкотравими косами перевиті й хороводами квітів розцвічені… Наші пращури, будучи чудовими фенологами, щомісяця, а особливо в травні, намагалися уважно спостерігати […]

Деталі

Видатний скульптор Лео Мол – 110 років з дня народження

Без творчості скульптора Леоніда Молодожанина (з його скорочених імені та прізвища виник псевдонім Лео Мол) важко  уявити світову скульптуру  XX ст. Народився Леонід Молодожанин у містечку Полонне 15 січня 1915 р. у родині гончарів. З дитинства батько навчив сина працювати з глиною, отож, не дивно, що хлопець обрав професію скульптора. В роки Другої світової війни […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу