Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Як красень-лицар став чоловіком-підкаблучником

Як красень-лицар став чоловіком-підкаблучником
icon:arrow-back

У птахів, як і у людей, є сімейне життя. І воно зовсім не безхмарне – зі своїми «підводними» течіями, розборами, сварками. Яскравим прикладом цьому можуть слугувати снігурі.

Самець – червоногрудий красень, обираючи собі майбутню дружину, дуже гарно залицяється: робить перед нею кумедні поклони, при цьому мелодійно посвистує і намагається нагодувати її смаколиками. «Дамам серця» снігурі поступаються в усьому: пропонують найкращу грону з ягодами або гілку з насінням, хоч і не завжди добровільно.

Обраниця, якщо їй до вподоби кавалер, відповідає взаємністю – тріпоче перед ним крилами та розкриває дзьоб, ніби випрошуючи частування.

Джентльмен-снігур навіть не має жодної підозри, в яку «халепу» потрапив, адже снігурихи мають склочний характер і в родинах панує абсолютний матріархат. Загрозливим скрипливим шипінням і широко розкритим дзьобом самка попереджає про можливі проблеми. Самець вважає за краще не сперечатися і поступитися. Холеричні снігурихи все життя тримають флегматичних чоловіків у повному підпорядкуванні.

Можливо, спостереження за подібною поведінкою сварливих самок й спонукало Альфреда Брема, німецького вченого-зоолога, в своїй багатотомній праці «Життя тварин» написати: «У німців слово «снігур» (Gimpel) загальновідоме як лайка для позначення обмеженої людини…».

Та попри все снігурі (самці) здавен цінувались як майстри вокалу, які й ще чудово імітували спів інших пернатих тому їх тримали як співочих пташок вдома в клітках. В багатьох країнах Європи ХІХ ст. існувала практика «навчання снігура співу». Поруч з кліткою молодого «учня» ставили клітку «професіонала». В результаті старанний учень досягав верхівок вокалу, який зберігався все життя. Згодом снігурів зі статусу домашніх улюбленців витіснили більш жваві канарки.

Подібні новини

Поетична хвилинка до Дня Героїв

Сьогодні, 23 травня, в Україні відзначають День Героїв – борців за свободу країни, які протягом багатьох століть боролися за її незалежність, відстоювали волю українського народу та продовжують робити це нині. Тож, шануймо тих, хто несе в собі дух сміливості, жертовності, патріотизму та є символом незборимості Української Нації. Вірш «Молитва у бліндажі» Декламує автор – науковий […]

Деталі

Справа пахне тютюном

Бражник тютюновий Мanduca sexta Сьогодні, у Всесвітній день без тютюну, неможливо не згадати про бражника тютюнового ‒ нашого «доброго» помічника у боротьбі зі світовим злом – курінням. Саме завдяки гусені цього метелика неспинно скорочуються плантації люлькового зілля, приносячи чималий збиток тютюновій галузі. Втім, про все по порядку. Вишуканого гурмана, неперевершеного знавця справжнього смаку тютюнового листя […]

Деталі

«Літопис Української Державності»

Діти – наше майбутнє, продовження не тільки нас самих, а й нашого роду, нашої Держави. Саме тому так важливо змалку прищепити їм любов до Батьківщини. Співробітники Хмельницького обласного краєзнавчого музею долучилися до цієї місії і спеціально до Дня Державності України провели комплекс заходів під назвою «Літопис Української Державності» . Тимчасові виставки «Фактор свободи», «Державне будівництво […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу