Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Як красень-лицар став чоловіком-підкаблучником

Як красень-лицар став чоловіком-підкаблучником
icon:arrow-back

У птахів, як і у людей, є сімейне життя. І воно зовсім не безхмарне – зі своїми «підводними» течіями, розборами, сварками. Яскравим прикладом цьому можуть слугувати снігурі.

Самець – червоногрудий красень, обираючи собі майбутню дружину, дуже гарно залицяється: робить перед нею кумедні поклони, при цьому мелодійно посвистує і намагається нагодувати її смаколиками. «Дамам серця» снігурі поступаються в усьому: пропонують найкращу грону з ягодами або гілку з насінням, хоч і не завжди добровільно.

Обраниця, якщо їй до вподоби кавалер, відповідає взаємністю – тріпоче перед ним крилами та розкриває дзьоб, ніби випрошуючи частування.

Джентльмен-снігур навіть не має жодної підозри, в яку «халепу» потрапив, адже снігурихи мають склочний характер і в родинах панує абсолютний матріархат. Загрозливим скрипливим шипінням і широко розкритим дзьобом самка попереджає про можливі проблеми. Самець вважає за краще не сперечатися і поступитися. Холеричні снігурихи все життя тримають флегматичних чоловіків у повному підпорядкуванні.

Можливо, спостереження за подібною поведінкою сварливих самок й спонукало Альфреда Брема, німецького вченого-зоолога, в своїй багатотомній праці «Життя тварин» написати: «У німців слово «снігур» (Gimpel) загальновідоме як лайка для позначення обмеженої людини…».

Та попри все снігурі (самці) здавен цінувались як майстри вокалу, які й ще чудово імітували спів інших пернатих тому їх тримали як співочих пташок вдома в клітках. В багатьох країнах Європи ХІХ ст. існувала практика «навчання снігура співу». Поруч з кліткою молодого «учня» ставили клітку «професіонала». В результаті старанний учень досягав верхівок вокалу, який зберігався все життя. Згодом снігурів зі статусу домашніх улюбленців витіснили більш жваві канарки.

Подібні новини

Святкові будні

«Актуальні комунікаційні стратегії та практики діяльності музеїв у сучасних умовах» – тема семінару для директорів, зберігачів фондів та наукових співробітників музеїв ТГ Хмельниччини, що провели науковці методичного музейного центру, яким є Хмельницький обласний краєзнавчий музей.  Спікерами з важливих актуальних питань за кураторства директора, заслуженого працівника культури України Олени Брицької щодо покращення музейної комунікації на прикладі […]

Деталі

Музей і сучасність

Вщухли бурхливі емоції від участі директора Хмельницького обласного краєзнавчого музею Олени Брицької у музейному форумі, який проходив у липні у столиці Польщі під егідою Fundacja OBMIN у співпраці з МКІПУкраїни та Посольством Німеччини у Варшаві. Натомість прийшло чітке усвідомлення європейських тенденцій розвитку музеїв на сучасному етапі інтелектуальних потреб людства і водночас у сучасних реаліях України. […]

Деталі

«Проскурів на старих поштівках. Олександрівська, готель, городовий»

Поштова картка поч. ХХ ст. зафіксувала центральну вулицю нашого міста – Проскурівську (тоді – Олександрівську) навпроти кінотеатру ім. Шевченка. На поштівці праворуч – двоповерховий будинок з балконами та ґанком, що виходить на тротуар, з написом «Гостинница С.-Петербург». До наших днів цей будинок зберігся майже без змін, хоча й був споруджений у 1897 р. Готель, власницею […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу