Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–17:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Про пташине пияцтво

Про пташине пияцтво
icon:arrow-back

Так-так, ви все правильно зрозуміли – виявляється, деякі види птахів страждають від… пияцтва. Причому, в прямому сенсі, адже, сп’янілі, вони починають плутатися на місцевості, втрачаючи орієнтир. Часом навіть не можуть літати і, здійснюючи спроби злетіти, падають на землю. Якщо в цей період пташка не замерзне або не стане здобиччю інших тварин, то через декілька годин вона протверезіє та повернеться до «нормального» життя.

Отже, мова про омелюха. Ці кочові птахи з’являються в наших краях взимку і затримуються доти, поки є їхня улюблена їжа – білі й соковиті плоди омели (власне, за ці гастрономічні переваги вони й отримали свою назву), горобини та інших дерев.

Омелюхи при харчуванні, на відміну від інших птахів, практично ніколи не спускаються на землю. Висячи донизу головою, досить спритно повністю знімають ягоди з гілок. А потім продовжують кочувати в пошуках їжі до інших регіонів.

Ви запитаєте, причому тут пияцтво, адже цілком «пристойні» птахи? Корінь зла полягає в… їжі. Точніше, в її дії на організм під впливом певних погодних умов. Справа в тому, що у відлигу сік ягід, що розтанули, починає бродити. Голодні ж омелюхи клюють усі ягоди підряд. Цукор трансформується в алкоголь, а печінка пернатих не справляється з великою дозою токсинів. Невеликій пташці вистачає кілька ягід, щоб надертися «в зюзю».

Якщо ви випадково стали свідком такої аномальної поведінки птахів, не проходьте повз цих пернатих «пиячок», які лежать на землі і здаються мертвими. Заберіть їх, відігрійте, щоб вони скоріш повернулися до «тверезого» життя.

Подібні новини

Музейні відвідини

Напередодні Дня Гідності та Свободи до нас завітали студенти ВПУ №25 м. Хмельницького, з якими ми здійснили мандри музейними залами.

Деталі

Подорож у Давній кам’яний вік

Чи можна телепортуватися у минуле? З науковцями Хмельницького обласного краєзнавчого музею можна! Таку подорож у Давній кам’яний вік ми здійснили зі школярами молодших класів ЗОШ 18. Розділившись на “племена”, діти один за одним долали труднощі первісної людини: розшукували їжу, видобували вогонь, виготовляли списи та “полювали” на мамонта. Також завдяки пошуку відповідей до логічних завдань учасники […]

Деталі

«Злато та срібло» землі Болохівської. Продовження

Після впровадження християнства як державної релігії у Давній Русі велася запекла боротьба з усіма проявами язичництва, про укорінення якого в слов’янських традиціях свідчать браслети-наручі. Ними скріплювали зап’ястя рукава довгої жіночої сорочки, а під час ритуального танцю віл-русалій дівчина повинна була їх зняти, розпустити рукава і розмахувати ними, удаючи крила русалок. Такий танець виконувався під час […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу