Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–17:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Геній-філософ, що на віки випередив час

Геній-філософ, що на віки випередив час
icon:arrow-back

Григорій Савич Сковорода народився 3 грудня 1722 року на Полтавщині. Про точну дату народження світ дізнався лише через 200 років. Саме тоді дослідники віднайшли в одному з листів Сковороди згадку про святкування власних уродин. Але це не єдиний втаємничений та цікавий факт про українського філософа-мандрівника…

  • Одним із псевдонімів Сковороди є «Григорій Варсава» (син спокою).
  • Досконало володів багатьма мовами – латиною, грецькою, польською, німецькою, італійською, французькою та ін.
  • Прекрасно грав на флейті та органі, сопілці, скрипці, лірі та бандурі.
  • Зробив 7 перекладів, написав 17 філософських творів, які не друкувались за його життя й існували у рукописах. Найвідоміші – «Сад божественних пісень», «Жінка Лотова», «Байки Харківські».
  • Спав не більше чотирьох годин на добу.
  • Ніколи не мав сім’ї, власного дому й постійного доходу.
  • Ім’я Григорія Сковороди увійшло до списку 100 найбільших філософів світу поряд із Сократом та Епікуром, Конфуцієм та Лао-Цзи, Коперником та Джордано Бруно, Дені Дідро та Людвігом Фейєрбахом.

У наш час образ відомого генія знаходить відтворення в образотворчому мистецтві: скульптурі, дрібній пластиці тощо. Сковороду зображають на марках, листівках, конвертах, карбують на пам’ятних і ювілейних медалях та монетах. Саме така «історизація буття» дає змогу сформувати національну модель минувшини.

Подібні новини

«ЧОРНОБИЛЬ НЕ МАЄ МИНУЛОГО ЧАСУ»

38 років тому, у ніч з 25 на 26 квітня 1986 року, сталася Чорнобильська катастрофа – найбільша техногенна аварія, класифікована за сьомим, найвищим, рівнем небезпеки згідно Міжнародної шкали ядерних подій. На знак пам’яті про цю трагедію науковці Хмельницького обласного краєзнавчого музею разом з учнями ліцею №15 провели історичну годину «ЧОРНОБИЛЬ НЕ МАЄ МИНУЛОГО ЧАСУ». Школярі […]

Деталі

Презентативний відео-проект “Державність у часі” (випуск І)

До Дня Української Державності Хмельницький обласний краєзнавчий музей пропонує вашій увазі щотижневий презентативний відео-проект “Державність у часі” (випуск І).

Деталі

«Злато і срібло» землі Болохівської

Жіночі прикраси заможніх городянок другої половини ХІІІ ст. запрошують Вас, поціновувачі історії, поринути у загадковий світ унікальних давньоруських виробів. Літописна Болохівська земля… Проіснувавши трохи більше ста років, вона гине у вирі міжусобиць у другій половині ХІІІ ст. Її історія й сьогодні продовжує цікавити як фахівців, так і любителів старовини. В 1970-80-х роках науковцям Хмельницького обласного […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу