Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Невідомі факти знайдено!

Невідомі факти знайдено!
icon:arrow-back

Наш сьогоднішній допис є продовженням інформації про грамофон, що зберігається в фондах музею. Тоді ми запрошували охочих долучитися до розслідування щодо виробника нашого програвача.

З отриманих фактів від наших активних читачів та підписників склалася досить цікава розповідь про даний предмет. Отже, що ми тепер знаємо та чим можемо залюбки поділитися.

Фірма по виготовленню грамофонів та запису грамплатівок «Лірофон» була заснована та належала братам Адольфу, Джуліусу, Адальберту та Зігмунду Лібанам (усі четверо були відомими оперними співаками із Саксонії).

Вперше дана фірма Lyrophon GmbH заявила про себе в березні 1904 року на Лейпцігській ярмарці. Пізніше, у січні 1905, в спеціалізованій пресі з’явилося оголошення про виникнення нової фірми, зареєстрованої в комерційному реєстрі під назвою Lyrophon-Werke Adolf Lieban Co, після чого з’являється ще одне оголошення, яке свідчить про збільшення товарного асортименту, що стало ознакою швидкого процвітання даної фірми.

До початку Першої світової війни фірма Лірофон займала досить значне місце на ринку, а ось під час війни, коли в Німеччині зупинилось виробництво грамплатівок, ряд німецьких грамофонних фірм перейшли на випуск деталей для зброї. Фірма Лірофон не брала участь у виробництві зброї, що й призвело до її подальшої ліквідації.

Марка Lyrophon зникла з продажів у 1918 році, а її остаточна облікова ліквідація відбулася у 1935.

Як вам історія? Цікава? Дякуємо та чекаємо на ваші активні розслідування!!!

Подібні новини

Тож він «липовий» чи все ж таки справжній?

Бражник липовий Mimas tiliae Бражники – дивовижні метелики світу. На території України зареєстровано 24 види цих нічних красенів, яких побачити на власні очі пощастить не кожному. Запрошуємо Вас дізнатись про їхнє унікальне життя з авторських нарисів завідувача відділу природи Неллі Мальованої. Він – липовий, але справжній. Вона – також. Якщо цю «парочку» побачити разом, стане […]

Деталі

«Землі моєї ревний біль і жаль»

25 листопада Україна відзначатиме День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій. До 90-ї річниці ВЕЛИКОЇ трагедії науковці ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ під тегом «Землі моєї ревний біль і жаль» підготували  цикл тематичних заходів: пересувні виставки, музейні уроки та участь у круглому столі, а також віддали шану жертвам, відвідавши Національний музей Голодомору України. До Вашої уваги […]

Деталі

Вітаємо королеву українського поетичного слова!

Сьогодні, 19 березня, свій 95-річний ювілей відзначає одна з найвідоміших жінок сучасності, королева українського поетичного слова, натхненниця багатьох сучасних поетів, Ліна Василівна Костенко. Ювілярка – авторка поетичних збірок «Проміння землі» (1957), «Вітрила» (1958), «Мандрівки серця» (1961), «Над берегами вічної ріки» (1977), «Неповторність» (1980), «Сад нетанучих скульптур» (1987), «Річка Геракліта» (2011), «Триста поезій» (2012), роману у […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу