Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

День синички

День синички
icon:arrow-back

А ви знали, що сьогодні, 12 листопада, відзначають День синичок?

З цієї нагоди Хмельницьким обласним краєзнавчим музеєм підготовлена низка цікавих фактів про цих птахів.

За  що ж вони отримали свою назву? Ймовірна відповідь – завдяки характерному щебетанню, яке на слух сприймається, як «сі-синь-сі».

Всього у світі нараховується близько 60-ти видів синиць, з них 8 – селяться в Україні.

А де ж вони гніздяться? Фактично всі види синиць не вміють самостійно вибудовувати дупло, тому займають вже готові дупла та інші укриття, природні або зроблені руками людини. Влітку птахи віддають перевагу  гаям, а взимку часто перебираються у міста, ближче до людей. До речі, останніх птахи не дуже бояться. Ба, більше! Синиць навіть можна приручити!

Ці пташки досить ненажерливі. Так, влітку середньостатистична синиця за день споживає 300-400 гусень, тобто вживає за день їжі стільки, скільки важить сама! Вага тіла дорослої синиці рідко перевищує 20 грамів, а довжина – 15 сантиметрів.  І навіть тоді, коли пташка, здавалось би, достатньо наїлася, не припиняє своє полювання. Надлишки ж видобутку синиці ховають в гнізді.

Сподобалась інформація? Тоді слідкуйте за нашими дописами, вподобавши сторінку Хмельницького обласного краєзнавчого музею. Попереду – ще багато цікавого!

Подібні новини

“Порцелянові сервізи: краса в деталях. Сині роси”

На фото предмети з колекції музею: cервіз “Сині роси”. 1987 р.

Деталі

«Відкриваємо та вивчаємо словник разом з музеєм. Глосарій»

Глосарій, словниця, а ще збірослов… Хто знає значення даних слів? За науковим виданням 1933 р., це – лексикографічний продукт, який містить впорядкований перелік мовних одиниць. Отож, про що йде мова? Чи не кожен з нас у шкільні роки вивчав творчість Максима Рильського та зможе пригадати, напевно, такі рядки з його вірша: «…Не бійтесь заглядати у […]

Деталі

«Проскурів на старих поштівках. Перший вокзал Проскурова»

Поштова картка 1918 р. цікава з двох причин. По-перше, на ній зафіксовано перший вокзал залізничної станції Проскурів, якого вже немає понад 80 років. По-друге, вона видана в роки Української революції 1917-1921 рр. Історія появи першого вокзалу переносить нас у 1870 р., коли було завершене будівництво залізничної лінії Жмеринка – Проскурів – Волочиськ. Залізниця пролягла зі […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу