Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: зачинено +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

День синички

День синички
icon:arrow-back

А ви знали, що сьогодні, 12 листопада, відзначають День синичок?

З цієї нагоди Хмельницьким обласним краєзнавчим музеєм підготовлена низка цікавих фактів про цих птахів.

За  що ж вони отримали свою назву? Ймовірна відповідь – завдяки характерному щебетанню, яке на слух сприймається, як «сі-синь-сі».

Всього у світі нараховується близько 60-ти видів синиць, з них 8 – селяться в Україні.

А де ж вони гніздяться? Фактично всі види синиць не вміють самостійно вибудовувати дупло, тому займають вже готові дупла та інші укриття, природні або зроблені руками людини. Влітку птахи віддають перевагу  гаям, а взимку часто перебираються у міста, ближче до людей. До речі, останніх птахи не дуже бояться. Ба, більше! Синиць навіть можна приручити!

Ці пташки досить ненажерливі. Так, влітку середньостатистична синиця за день споживає 300-400 гусень, тобто вживає за день їжі стільки, скільки важить сама! Вага тіла дорослої синиці рідко перевищує 20 грамів, а довжина – 15 сантиметрів.  І навіть тоді, коли пташка, здавалось би, достатньо наїлася, не припиняє своє полювання. Надлишки ж видобутку синиці ховають в гнізді.

Сподобалась інформація? Тоді слідкуйте за нашими дописами, вподобавши сторінку Хмельницького обласного краєзнавчого музею. Попереду – ще багато цікавого!

Подібні новини

Презентуємо новий формат!

Хмельницький обласний краєзнавчий музей першим на теренах музейного простору України використав новий формат проведення науково-природничої конференції «Природа і людина: шляхи можливої гармонії» –  PechaKucha, поєднавши його з класичним – тезовим. Запроваджений молодими креативними японськими архітекторами, PechaKucha – це відеоролики (презентація, спіч тощо), в якому протягом 400 секунд (20 роликів по 20 секунд) спікер яскраво, емоційно, […]

Деталі

Інформаційні матеріали до вшанування пам’яті жертв Голодомору – геноциду Українського народу

Шановні користувачі! Хмельницький обласний краєзнавчий музей доводить до Вашого відома інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті до вшанування пам’яті жертв Голодомору – геноциду Українського народу. Детальна інформація у PDF-файлі, завантажити.

Деталі

“Віртуальні подорожі краєм”. Державний історико-культурний заповідник «Самчики»

Погожими осінніми днями ми запрошуємо Вас до мандрів голубоокою Волинню. У селі Самчики Старокостянтинівської ОТГ зберігся унікальний палацо-парковий ансамбль кінця XIX ст. – один з найкращих творів архітектури та садово-паркового мистецтва періоду зрілого класицизму в Україні. Ампірний архітектурний ансамбль з Блакитною (Круглою), Римською, Великою, Спочивальною та Японською залами був розбудований на початку XIX ст. гайсинським […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу