Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: зачинено +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

З Днем Українського козацтва!

З Днем Українського козацтва!
icon:arrow-back

14 жовтня Україна в числі інших свят відзначає й День Українського козацтва.

У зв’язку з цим науковці Хмельницького обласного краєзнавчого музею хочуть поділитися з Вами унікальними історичними знахідками з фондів музею періоду козацтва, адже вони відіграють важливу роль у духовному розвитку та становленню української нації.

В першу чергу це пістоль – ручна вогнепальна зброя, що відома з ХV ст. Більшість запоріжських козаків носили по два пістолі за поясом і ще два – у «кобурах» при сідлі. Обов’язково мали з собою натруску, з якої підсипали порох.

Козацька ж артилерія була здебільшого легка й мобільна, що зумовлювалося необхідністю швидкого пересування степами на конях або водою на човнах-чайках. Човнові гармати встановлювали на лафети. Козацтво вважало таку гармату одним із військових клейнодів.

човнова гармата

Не менш важливий клейнод – пернач – ударна зброя у вигляді металевої втулки, що закріплена на держаку, із пластинами-перами. Спочатку пернач використовували як зброю, згодом він набув значення атрибута, що символізує військову або політичну владу його власника. У козаків пернач – клейнод полковника.

пернач

Щиро вітаємо усіх з низкою свят та бажаємо мирного неба.

Подібні новини

ПЕРШІ КРАЄЗНАВЧІ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ЗАКЛАДИ ПРОСКУРОВА

До Всеукраїнського дня краєзнавства та 100-річчя Національної спілки краєзнавців України Перші Краєзнавчі організації та заклади Проскурова Ідея створення в Україні центральної краєзнавчої інституції була реалізована рівно 100 років тому під час Першої Всеукраїнської краєзнавчої конференції 28–31 травня 1925 р.: 75 делегатів від 22 місцевих осередків з усіх регіонів України обрали Український комітет краєзнавства, від якого […]

Деталі

Майстерки для Вас: «Берегиня роду» та «Вишиванка для Стефанії»

Ексклюзивно у День вишиванки! З вірою у Перемогу! Науковці Хмельницького обласного краєзнавчого музею для гостей та мешканців міста підготували серію цікавих, оригінальних та патріотичних майстерок: «Берегиня роду» та «Вишиванка для Стефанії»! Свято сподіваємося, що обереги, виготовлені дитячими руками, принесуть мир та спокій у наші серця, рідні оселі та державу!

Деталі

Відбулась нарада з керівниками галузі культури ОТГ області

28 квітня відбулась розширена нарада з керівниками галузі культури об’єднаних територіальних громад області. З інформацією щодо дій музеїв області, а також про активну співпрацю громад Хмельниччини з різних питань функціонування в умовах воєнного стану виступила директор Хмельницького обласного краєзнавчого музею Олена Брицька.

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу