Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

З Днем Українського козацтва!

З Днем Українського козацтва!
icon:arrow-back

14 жовтня Україна в числі інших свят відзначає й День Українського козацтва.

У зв’язку з цим науковці Хмельницького обласного краєзнавчого музею хочуть поділитися з Вами унікальними історичними знахідками з фондів музею періоду козацтва, адже вони відіграють важливу роль у духовному розвитку та становленню української нації.

В першу чергу це пістоль – ручна вогнепальна зброя, що відома з ХV ст. Більшість запоріжських козаків носили по два пістолі за поясом і ще два – у «кобурах» при сідлі. Обов’язково мали з собою натруску, з якої підсипали порох.

Козацька ж артилерія була здебільшого легка й мобільна, що зумовлювалося необхідністю швидкого пересування степами на конях або водою на човнах-чайках. Човнові гармати встановлювали на лафети. Козацтво вважало таку гармату одним із військових клейнодів.

човнова гармата

Не менш важливий клейнод – пернач – ударна зброя у вигляді металевої втулки, що закріплена на держаку, із пластинами-перами. Спочатку пернач використовували як зброю, згодом він набув значення атрибута, що символізує військову або політичну владу його власника. У козаків пернач – клейнод полковника.

пернач

Щиро вітаємо усіх з низкою свят та бажаємо мирного неба.

Подібні новини

«Свята» пташка

Зима – важка пора для птахів. Вся їхня енергія, всі зусилля спрямовані на пошук їжі, на те, щоб вижити. А це нелегко. І не кожному птаху до снаги. У шишкарів зима теж важкий час. Але не через здобуток їжі. Харчуються вони насінням хвойних дерев, а його взимку вдосталь. Труднощі полягають в тому, що саме в […]

Деталі

Це було в нас: Проскурівський прорив – легендарна операція армії УНР

Однією з найуспішніших військових операцій Армії УНР періоду Української революції 1917-1921 років стала «Проскурівська операція»,  або «Проскурівський прорив». Наприкінці травня 1919 року, коли УНР опинилась у скрутному становищі, втративши майже всю територію і ведучи бойові дії одночасно проти Червоної армії та польських військ, заступник Генштабу Армії УНР Василь Тютюнник розробив план прориву більшовицького фронту в […]

Деталі

Участь у конференції «Домініканський комплекс у Вінниці: сторінки 400-річної історії»

22 листопада 2024 р. з двома ґрунтовними науковими дослідженнями з історії домініканського комплексу у ХІХ ст. учений секретар Хмельницького обласного краєзнавчого музею Сергій Єсюнін взяв участь у науково-краєзнавчій конференції «Домініканський комплекс у Вінниці: сторінки 400-річної історії», організатором якої виступив Музей Вінниці.

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу