Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: зачинено +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Лекції

«Патенти» живої природи: корисна модель «Світлодіод»

«Патенти» живої природи: корисна модель «Світлодіод»
icon:arrow-back

Жива природа ‒ геніальний конструктор, інженер, технолог, великий зодчий і будівельник. Мільйони років вона відпрацьовувала і вдосконалювала свої творіння. Чого тільки немає в її «патентному бюро»!

Людина ж протягом своєї історії вчилася у природи, копіювала її «винаходи». Творці найскладніших пристроїв запозичили ідеї конструювання саме у живих аналогів ‒ рослин і тварин. Розповімо про деяких комах, завдяки яким маємо в житті чимало корисних моделей.

«Патент» на корисну модель «Світлодіод»

Світляк – не лише зразок природної «лампочки». Це – насамперед «прилад» з ефективним використанням енергії, в якому на нагрів витрачається лише 2%, а основна частина енергії – 98% – йде на освітлення. За принципом світляка створені сучасні світлодіодні лампи, так звані «економки». Щоправда, їх максимальна ефективність сягає поки 90%.

Подібні новини

До Дня української писемності та мови

«Слова росли із ґрунту, мов жита. Добірним зерном колосилась мова. Вона як хліб. Вона свята. І кров’ю предків тяжко пурпурова» ©Ліна Костенко Близько чверть століття 9 листопада, в День української писемності та мови,  дорослі та діти пишуть диктант. Сьогодні – кульковою або ж гелевою ручкою. А чим же ж писали більше півтора століття тому? Відповідь […]

Деталі

Міжнародний день захисту дітей

ЧУДОВИЙ ТА НЕПОВТОРНИЙ СВІТ МУЗЕЮ Діти – найбільш світле і чисте явище… Вони приходять у наш світ, щоб подарувати тепло і ніжність, море посмішок, радості і щастя!

Деталі

Музейний проєкт «Ігри нашого дитинства»

«Ні» – хандрі  та ґаджетам, «так» – здоровому способу життя!», – заявили педагоги та школярі ЗОШ №1, приєднавшись до рухливих ініціатив від ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ! Цього разу у позитивному та активному заході «ІГРИ НАШОГО ДИТИНСТВА» взяли участь учні молодших класів, які грали з музейниками добре знайомі забави старшому поколінню: «Резинки», «Класики, «Обруч», «Боулінг» тощо. […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу