Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–17:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Лекції

«Патенти» живої природи: корисна модель «Шовкова нитка»

«Патенти» живої природи: корисна модель «Шовкова нитка»
icon:arrow-back

Жива природа ‒ геніальний конструктор, інженер, технолог, великий зодчий і будівельник. Мільйони років вона відпрацьовувала і вдосконалювала свої творіння. Чого тільки немає в її «патентному бюро»!

Людина ж протягом своєї історії вчилася у природи, копіювала її «винаходи». Творці найскладніших пристроїв запозичили ідеї конструювання саме у живих аналогів ‒ рослин і тварин. Розповімо про деяких комах, завдяки яким маємо в житті чимало корисних моделей.

«Патент» на корисну річ «Шовкова нитка»

Шовкова нитка – застигла слина гусені тутового шовкопряда, якою вона обплітає себе, утворюючи кокон. Вперше про це дізналася дружина китайського імператора Хуан-ді, коли під час чаювання під тутовим деревом в її чашку впав білий кокон. У теплому напої він розгорнувся і… довга шовкова нитка розтягнулась по всьому садові.

Подібні новини

Роковини Голодомору 1932-1933 років

26 листопада 2022 року Україна вшановує пам’ять жертв Голодоморів. Цьогорічне гасло  –  «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо». До цієї дати Хмельницький обласний краєзнавчий музей підготував та розмістив у приміщенні  Хмельницької обласної ради виставку, присвячену цим трагічним подіям.

Деталі

Пізнаємо рідну мову разом з нашим музеєм. Липень

Маківку літа – сьому сходинку року – слов’яни називали всілякими «іменами» й пов’язували з різними видами трудової діяльності о цій порі: білень – час відбілювати полотно, пасень – найкращий період для відгодівлі худоби, косень – у розпалі сіножать, суничник або чорничник – масове збирання ягід. Відомі ще й такі назви, як громотворець, жарник, жнивар, сінозарник. […]

Деталі

Дозаправка у повітрі

Язикан звичайний Macroglossum stellatarum Довгий хоботок язикана (близько 10 см) – це своєрідна «перепустка» до глибоких і недосяжних для інших комах «нектаросховищ» деяких квітів. За тисячі років існування між ними виник стабільний мутуалізм: бражник своїм хоботком сягає «серця» квітки й запилює її, а вона на подяку пригощає його запашним і цілющим нектаром. Хоботок ‒ це […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу