Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–17:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Чи є в Україні отруйні павуки?

Чи є в Україні отруйні павуки?
icon:arrow-back

О, скільки разів ми чули це запитання! Відповідь – усі павуки – отруйні! Інша справа, що переважна більшість з них становлять небезпеку тільки для мух, оскільки мають слабкі хеліцери (ротові придатки павукоподібних), не здатні прокусити шкіру. Однак є й  категорія таких, контакту з якими дійсно варто уникати й нам, людям. Звісно, що, насамперед, йдеться про жителів відкритого простору. Причиною укусу може стати наш випадковий або навмисний дотик, скажімо, під час вилазки на природу чи порання на присадибній ділянці.

Найотрутніші павуки України – каракурти («Чорні вдови»), які зустрічаються переважно на півдні України, біля Азовського моря.

 Наше щастя, що ці істоти  не досягають по-справжньому вбивчих розмірів (самка виростає всього до 20 мм в довжину, а самець – до 7 мм), адже виділення їх залоз в 15 разів перевершують отруту гримучої змії!

Наступний «кусючий» вид павуків – тарантули. Їх отрута не смертельна для людини і в 50 разів слабкіша від отрути каракурти. Селяться ці істоти в степах і в лісостепових зонах та надають перевагу нічному способу життя. Отож,  зустріти їх – ще та задача, на відміну від ще одного «забіяки» – аргіопи.

 Останній зустрічається по всій території України, зокрема на Поділлі. Красеня-аргіопа можна розпізнати за яскравим смугастим забарвленням, що особливо привертає увагу допитливих дітей. Його отрута хоча й, на щастя, не смертельна для людей, однак здатна викликати ряд неприємностей, серед яких, наприклад, алергічна реакція чи навіть нарив. Укус аргіопи нагадує укус оси. До речі, окрас павука також схожий на окрас оси, через що його ще називають «павуком-осою».

Світлина: Аргіопа. Хмельниччина. 05.08.2022р.

Подібні новини

До Дня Української Державності

Нехай ніхто не половинить Твоїх земель, не розтина, Бо ти єдина, Україно, Бо ти на всіх у нас одна. (Дмитро Чередниченко) Цьогоріч вперше 28 липня Україна відзначає День Української Державності. Цей епохальний минулорічний Указ Президента  допоможе  утвердженню спадкоємності українського державотворення, захисту національних інтересів України, збереженню історичної справедливості. Державність – це устрій усього матеріального і духовного буття цілого народу. Державність є своєрідним фундаментом, корінням […]

Деталі

Гімн “Хмельниччина”

До річниці вторгнення українські митці та військові створили пісню про Хмельниччину “Хмельниччина” – це домівка, Батьківщина, незламність та могутність. Цей гімн, створений серцями її синів, народжених на Подільщині. Вона для них не просто місце на мапі, а частина душі. Вона прихистила сотні тисяч українців під час початку вторгнення, оберігала та плекала кожного з них. До […]

Деталі

День закоханих

До Дня закоханих пропонуємо поміркувати та пригадати вічне почуття, що зветься КОХАННЯМ. Безперечно, для кожного воно своє, настільки різне й щоразу неповторне, що годі й дати йому чітке визначення. Для когось при слові «кохання» пригадається тендітна квіточка невістулька, королька, рум’янок (все це назви відомої всім ромашки) та чарівне гадання «Любить, не любить…». Для інших – […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу