Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–17:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

“Віртуальні подорожі краєм. Отроківський замок”

“Віртуальні подорожі краєм. Отроківський замок”
icon:arrow-back

«ВІРТУАЛЬНА ПОДОРОЖ КРАЄМ» від ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ запрошує Вас у с. Отроків Новоушицької ОТГ. Легенду про походження назви села знаходимо у праці «Отроків до кращого життя» Сергія Гандзюка. Вона переповідає, що колись давно повз яр проїжджав пан (прізвище його невідоме), котрий  зненацька почув гамірне дзюрчання джерельної води. Будучи спраглим, він наказав кучеру негайно зупинитися. Спустившись у яр, побачив трьох обірваних, голодних та страшенно зляканих юнаків-отроків. Здивований пан запитав їх, чим вони тут займаються, а ті з сумом відповіли, що змушені були поселитися біля джерела, бо втекли від свого злого господаря. Пан не став лаяти хлопців та дозволив їм оселитися над яром. Отож, саме на честь цих юнаків село отримало свою назву.

Згідно документальних джерел, Отроків був заснований ще у  ХVII столітті, однак найбільшого розквіту поселення досягло вже за часів Ігнація Сцібора-Мархоцького (1755-1827)  та його славнозвісної Миньковецької держави.

Саме в Отрокові розміщувалася одна з чотирьох та найвеличніших його резиденцій – літня.

Цей пишний палац граф звів ще наприкінці ХVIII століття. Виник він на високому пагорбі серед мальовничої природи над річкою Ушиця та був зведений за зразком середньовічного замку. На його території знаходився панський будинок з розкішною бібліотекою, де зберігалися цінні рукописи та стародруки.

Під замком колись існувала ціла система підземних ходів, однак зараз вони, на жаль, засипані землею. Натомість велична споруда разом з баштами, господарськими приміщеннями та форумом частково збереглася до наших днів. Дійшла до сьогодення ще й тріумфальна арка, через яку здійснювався в’їзд до резиденції.

 На території колишнього маєтку відбувається «Фестиваль Отроків», метою якого є не лише принадити та розважити туристів, але й вшанувати пам’ять Ігнація Мархоцького, за зазначенням Й. Роллє, «доброчинного пана, який любив підданих, як власних дітей».

Подібні новини

Матеріали Всеукраїнської наукової історико-краєзнавчої конференції “Хмельниччина: історія та сучасність”

Збірник містить матеріали наукової історико-краєзнавчої конференції з міжнародною участю “Хмельниччина: історія та сучасність”, яка відбулась 22 вересня 2022 року та присвяченої 85-й річниці утворення Хмельницької області. Матеріали друкуються в авторській редакції. Усі права захищено. Жодна частина цього збірника не може бути відтворена в будь-якій формі або за допомогою будь-яких електронних або механічних засобів, включаючи системи […]

Деталі

Творча та наукова робота – це завжди цікаво! Чи не так?

Творча та наукова робота – це завжди цікаво!!! Чи не так? А якщо у спільні вишукування об’єдналися дві потужні наукові установи – Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України та Хмельницький обласний краєзнавчий музей, то результатом, безперечно, має бути мега-колосальна наукова праця. Перший крок зроблено! А далі, попереду, нас чекають довготривалі дослідження, […]

Деталі

Всесвітній день фортепіано

29 березня – Всесвітній день фортепіано – щорічне Міжнародне свято, засноване  групою однодумців на чолі з сучасним німецьким композитором та піаністом Нільсом Фрамом. До дати, на яку припадає святкування цього дня, Нільс Фрам підійшов творчо та досить символічно. Виявляється, для святкування був обраний 88-й день року, а це, як ви здогадались, саме 29 березня. Чому […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу