Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

“Віртуальні подорожі краєм. Отроківський замок”

“Віртуальні подорожі краєм. Отроківський замок”
icon:arrow-back

«ВІРТУАЛЬНА ПОДОРОЖ КРАЄМ» від ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ запрошує Вас у с. Отроків Новоушицької ОТГ. Легенду про походження назви села знаходимо у праці «Отроків до кращого життя» Сергія Гандзюка. Вона переповідає, що колись давно повз яр проїжджав пан (прізвище його невідоме), котрий  зненацька почув гамірне дзюрчання джерельної води. Будучи спраглим, він наказав кучеру негайно зупинитися. Спустившись у яр, побачив трьох обірваних, голодних та страшенно зляканих юнаків-отроків. Здивований пан запитав їх, чим вони тут займаються, а ті з сумом відповіли, що змушені були поселитися біля джерела, бо втекли від свого злого господаря. Пан не став лаяти хлопців та дозволив їм оселитися над яром. Отож, саме на честь цих юнаків село отримало свою назву.

Згідно документальних джерел, Отроків був заснований ще у  ХVII столітті, однак найбільшого розквіту поселення досягло вже за часів Ігнація Сцібора-Мархоцького (1755-1827)  та його славнозвісної Миньковецької держави.

Саме в Отрокові розміщувалася одна з чотирьох та найвеличніших його резиденцій – літня.

Цей пишний палац граф звів ще наприкінці ХVIII століття. Виник він на високому пагорбі серед мальовничої природи над річкою Ушиця та був зведений за зразком середньовічного замку. На його території знаходився панський будинок з розкішною бібліотекою, де зберігалися цінні рукописи та стародруки.

Під замком колись існувала ціла система підземних ходів, однак зараз вони, на жаль, засипані землею. Натомість велична споруда разом з баштами, господарськими приміщеннями та форумом частково збереглася до наших днів. Дійшла до сьогодення ще й тріумфальна арка, через яку здійснювався в’їзд до резиденції.

 На території колишнього маєтку відбувається «Фестиваль Отроків», метою якого є не лише принадити та розважити туристів, але й вшанувати пам’ять Ігнація Мархоцького, за зазначенням Й. Роллє, «доброчинного пана, який любив підданих, як власних дітей».

Подібні новини

Невтомний мандрівник

Бражник берізковий Agrius convolvulі Бражники – дивовижні метелики світу. На території України зареєстровано 24 види цих нічних красенів, яких побачити на власні очі пощастить не кожному. Запрошуємо Вас дізнатись про їхнє унікальне життя з авторських нарисів завідувача відділу природи Неллі Мальованої. Цьому метелику варто побажати ходового вітру. І це не жарт, адже відмінний літун за […]

Деталі

Перша у світі регулярна міжнародна поштова авіалінія. Проскурів – ключовий пункт.

В історії Проскурова (нині – Хмельницький) існує такий факт, яким у минулі радянські роки надзвичайно пишались: «На початку квітня 1919 року за ініціативи уряду щойно створеної УСРР з метою допомоги комуністичному режиму Угорщині була організована регулярна міжнародна авіалінія Проскурів – Будапешт. Діяла вона протягом місяця та в радянській історіографії вважалась першою міжнародною авіалінією в історії […]

Деталі

“Дідух – руками малечі!”

Напередодні Різдва музейні чарівниці – завідувач відділу історії Ніна Стрижак, завідувач відділу інформації та маркетингу Оксана Мельничук та науковий співробітник Світлана Крижановська перенесли в минуле, немов у казку, маленьких вихованців «Звичайного Дива». Дітлахи не тільки розвідали, який важливий різдвяний атрибут передував ялинці, а й  виготовили його. Отож, тепер один із найважливіших символів Різдва – Дідух […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу