Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Велич свята – Вознесіння Господнє

Велич свята – Вознесіння Господнє
icon:arrow-back

2 червня православні християни відзначають Вознесіння Господнє. У фондах ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ зберігаються святині, присвячені цій пам’ятній події – ікони «Святковий чин» ХVIII ст. та центральний фрагмент ікони «Складень» ХVIII ст.

Ікона "Святковий чин", XVIII ст.Фрагмент ікони "Святковий чин"

Ікона складень (центральний фрагмент), XVIII ст.Фрагмент ікони складня

А що ж це за свято?

 Дата Вознесіння Господнього нестала і безпосередньо залежить від дати Великодня – відбувається на 40-й день після Воскресіння Христа.

Чому ж на сороковий? Така цифра фігурує у багатьох місцях Святого Письма. Так, немовлят для подання в Храм до Господа за Законом Мойсея батьки приносили на 40-й день. Сорок днів і сорок ночей Бог виливав на землю дощ у час, коли Ной перебував у ковчезі. Врешті, сорок днів і сорок ночей Мойсей знаходився на горі і, голодуючи в ім’я Господа,  написав на таблицях слова Заповіту… Число «сорок» згадується в Святому Письмі аж 150 разів (!!!) та, ймовірно, символізує подорож людини по руслу життя до її витоку –  істини, якою і є Бог!

 Подія Вознесіння відбулася неподалік Єлеонської (Оливкової) гори – улюбленого місця  Ісуса Христа. Знаходиться гора неподалік Єрусалиму та є відкритою для паломництва.

Цікаво, що над місцем Вознесіння Господнього сьогодні знаходиться невеликий храм, який називають «Стопкою» – на честь сліду стопи Христа, залишеного на скелі. А на схилах Єлеонської гори стоїть церква «Отче Наш», всередині якої багатьма мовами світу написана дана молитва.

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ СЕРДЕЧНО ВІТАЄ ЗІ СВЯТОМ! МИРУ та БОЖОГО БЛАГОСЛОВЕННЯ У НАШИХ ДУШАХ, СЕРЦЯХ, ДОМІВКАХ ТА КРАЇНІ!

Подібні новини

З Днем вишиванки!

Колектив Хмельницького обласного краєзнавчого музею вітає усіх з зі всенародним святом української культури – Днем вишиванки! Вишита сорочка стала для нас, українців, не лише знаковим символом наших автентичних традицій, вона символізує духовне багатство, мудрість, зв’язок поколінь, який не переривається віками. У нетлінних узорах майстриням вдалося навіки закарбувати прекрасне і вічне, те, що зветься Життям. Нехай […]

Деталі

Футляр для… хобота

Бражник бузковий Sphinx ligustri Сім місяців під землею, в абсолютній темряві, на глибині, що майже в шість разів перевищує довжину власного тіла (для людини ‒ це практично чотири поверхи донизу); в холоді – лише знизу підстелений «плед»-павутинка; без рухів, хоча іноді може ворушити черевцем; без їжі, проте дихає та випаровує воду, ‒ так проводить зимівлю […]

Деталі

“Дідух – руками малечі!”

Напередодні Різдва музейні чарівниці – завідувач відділу історії Ніна Стрижак, завідувач відділу інформації та маркетингу Оксана Мельничук та науковий співробітник Світлана Крижановська перенесли в минуле, немов у казку, маленьких вихованців «Звичайного Дива». Дітлахи не тільки розвідали, який важливий різдвяний атрибут передував ялинці, а й  виготовили його. Отож, тепер один із найважливіших символів Різдва – Дідух […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу