Чи бачили Ви коли-небудь білих лелек? Звісно ж, цей птах – один з символів України! А ЧОРНИХ? Такий вид теж існує! Ба, більше, зустрічається на Хмельниччині! Місце можливих локацій лелеки чорного – Ізяславщина, Шепетівщина, Полонщина, Чемеровеччина, Славутчина та Летичівщина!
Щоправда, зустріти його – справжня удача! Причин – дві! Перша – птах занесений до Червоної книги України, а, отже, рідкісний. Друга – на відміну від білих лелек, тримається на відстані від людей. Гніздиться на деревах у старих лісах, поблизу водойм та боліт. Це пов’язано з харчуванням: споживає рибу, дрібних хребетних та безхребетних тварин. А ще – комах та… змій. І все тому, що у чорного лелеки є природний імунітет до отрути рептилій!
На відміну від білого, чорний має голос: негучні звуки “че-лі” або “чи-лін”.
Лелеки – однолюби: своїй парі зберігають вірність все життя!
Цікаво, що вік чорного лелеки визначається за допомогою кольору кола навколо очей. У дорослих птахів – червоного, у молодняка – сіро-зеленого.
А яка ж максимальна тривалість їх життя? За спостереженнями орнітологів, у дикій природі не перевищує двадцяти років, в неволі ж, при відмінному догляді, можуть прожити навіть більше тридцяти!
Подібні новини
Міжнародна конференція «Презентація реєстру Музейного фонду України»
Активну участь у Міжнародній конференції «Презентація реєстру Музейного фонду України» бере головний зберігач Хмельницького обласного краєзнавчого музею Марина Горанська.
«Традиційні страви подолян. Хліб»
Шановні наші поціновувачі, продовжуючи нову «смачну» рубрику «Традиційні страви подолян» від Хмельницького обласного краєзнавчого музею, сьогодні ми розповімо про звичаї та традиції хлібопекарського ремесла, тому що саме хліб займав надважливе місце у харчуванні наших земляків. «Хліб – усьому голова», «Хліб та вода – козацька їда», «Без хліба суха бесіда» – таких прикладів української народної мудрості […]
Вітаємо колег з відзначенням!
Напередодні ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ДНЯ ПРАЦІВНИКІВ КУЛЬТУРИ ТА АМАТОРІВ НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА відбулося відзначення подяками та грамотами Хмельницької обласної військової адміністрації та Хмельницької обласної ради. Гордимося, що серед нагороджених є працівники нашого музею – завідувач науково-методичного відділу Наталя Мовчан та головний бухгалтер Людмила Пасічник. Сердечно вітаємо колег з цією подією та зичимо їм подальших професійних успіхів та нових досягнень!