Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: зачинено +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Видання

Фауністичні замітки «Зниклий світ тварин Хмельниччини»

Фауністичні замітки «Зниклий світ тварин Хмельниччини»
icon:arrow-back

Динозаври, мастодонти, гіппаріони, мамонти, волохаті носороги, печерні леви та ведмеді… Що об’єднує тварин, які жили в різні геологічні епохи? Відповідь сумна – вони назавжди зникли з обличчя Землі. Глобальні зміни клімату та природні катастрофи, що відбувалися на нашій планеті з моменту її утворення, призводили до кардинальних змін природного середовища. Внаслідок цього вимирали одні організми та з’являлися інші, більш пристосовані до життя у нових умовах.

Сьогодні значний негативний вплив на довкілля чинить людина. Саме її інтенсивна господарська діяльність протягом останніх п’ятисот років призвела до змін і руйнування природних ландшафтів. За даними Всесвітнього Союзу Охорони Природи, саме за цей період вимерли 844 види тварин і рослин. Цей «Чорний список», на жаль, й надалі поповнюється.

«Зниклий світ тварин Хмельниччини» ‒ це тварини «Чорного списку» краю, які є або зовсім зниклими в планетарному масштабі (тур, тарпан) або ж фрагментарно збереглися на деяких територіях (сайгак, кулан, росомаха та інші). На жаль, наші нащадки вже ніколи не побачать на просторах Хмельниччини цих птахів і звірів. Хочеться вірити, що людина схаменеться та зупинить своє активне втручання до природи. Отож, «Чорний список» буде закрито.


Формат А-5, 12 с.
Ціна 10 грн.

Подібні новини

Герб України – символ нашої свободи

Співпраця Хмельницького обласного краєзнавчого музею з «Родинним затишком» триває! Чергова зустріч  відбулася напередодні свята Державного Герба України. Тож, спершу музейники поділилися з присутніми заходу цікавими фактами з історії одного з головних символів нашої держави, а після бесіди вже традиційно запропонували їм взяти участь у творчих ініціативах. Дякуємо «Родинному затишку» за активність та гостинність! До нових […]

Деталі

Свята і будні

А Ви знаєте, що Хмельницький обласний краєзнавчий музей цього місяця відсвяткував свій 93-ий рік народження? А тому принагідно ділимося архівними світлинами наших робочих буднів.  

Деталі

«З’їла борщ до кришечки, щоб не боліли кишечки!»

«З’їла борщ до кришечки, щоб не боліли кишечки!», «Який кухар, такий борщ», – любили повторювати у народі. А чи знаєте Ви, що кваліфікація кухаря визначається якістю перших страв? В такому випадку всі українські господарочки – надзвичайно талановиті кухарі, тому що майже кожна має свій рецепт смачного борщу. Сьогодні у нашій рубриці «Традиційні страви подолян» ми […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу