Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–17:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Всесвітній день фортепіано

Всесвітній день фортепіано
icon:arrow-back

29 березня – Всесвітній день фортепіано – щорічне Міжнародне свято, засноване  групою однодумців на чолі з сучасним німецьким композитором та піаністом Нільсом Фрамом.

До дати, на яку припадає святкування цього дня, Нільс Фрам підійшов творчо та досить символічно. Виявляється, для святкування був обраний 88-й день року, а це, як ви здогадались, саме 29 березня. Чому 88? Все дуже просто – саме стільки клавіш має фортепіано.

Нільс Фрам запропонував відзначати в цей день внесок всіх причетних до фортепіано (композиторів, виконавців, настроювачів, проектувальників, вантажників і, безумовно, слухачів) у створенні будь якої платформи для проектів, пов’язаних з цим інструментом.

Сьогодні мова піде про відому німецьку фірму марки «Ed.Seiler», яка на сьогоднішній день є однією з найбільших, що випускає роялі та піаніно, а також її засновника Едуарда Зайлєра. Саме фортепіано ХІХ ст. цього бренду є гордістю та окрасою виставкової зали «Проскурів – романтика старовини» Хмельницького обласного краєзнавчого музею.

Історія фірми «Seiler» розпочинається в далекому 1849 р., коли з майстерні підприємливого Едуарда Зайлера, відкритої ним у м. Лігніц, з’являється на світ перший музичний інструмент.

Через 20 років наполегливої праці, в 1872, Едуард Зайлер отримує першу нагороду за «винятково чудове звучання» його фортепіано, що дало потужний поштовх для подальшого розвитку фірми.

Вже через 3 роки, в 1875, на фабриці над створенням інструментів високої якості трудиться 120 майстрів. З часом Зайлер передає кермо влади своєму синові Йогану, який з величезним ентузіазмом продовжує справу батька.

Музичні інструменти отримують загальне визнання та нагороди по всьому світу. Наприклад, за десять років, з 1880 по 1890:у Відні, Берліні, Мельбурні, Мілані, Амстердамі, Чикаго.

Йоганн Зайлер постачає інструменти королівським дворам всієї Європи. До початку XX ст. число задіяних у виробництві майстрів досягає 430-ти, і фортепіанна фабрика стає найбільшою у Східній Німеччині. ЇЇ роялі використовують такі корифеї світового музичного мистецтва, як Енріко Карузо і Руджеро Леонкавалло.

Війна не щадить ні людей, ні мистецтво. У 1945 р., під час захоплення Берліна Червоною Армією, фабрика Зайлерів була зруйнована майже до тла. Але вже інший спадкоємець, Штеффан Зайлер, піддаючись ризику бути розстріляним, проникає на фабрику, звідки  викрадає креслення інструментів і моделі чавунних рам. Після чого, знову ризикуючи своєю головою, вивозить їх із зруйнованого Лігніца в Данію, де починає виробництво фактично з нуля. Лише через 15 років йому вдається повернутися на батьківщину, і перенести виробництво в Кітцинген-на-Майні, де нині знаходиться штаб-квартира, якою керують спадкоємці засновника – Урсула і Мануела Зайлер.

У Всесвітній день фортепіано запрошуємо всіх, хто любить цей чудовий інструмент, приєднатися до святкування.

Подібні новини

День знань. Живе і буде жити Україна.

“Літо збігло, як день, і з невлежаного туману вийшов синьоокий, золоточубий вересень”. Ці ліричні слова О.Довженко спадають на думку, коли приходить 1 вересня. Перше вересня – це свято! Нові підручники, нові друзі, бажання до знань. Проголошення цьогорічного Дня знань – “Живе і буде жити Україна, ніхто не спинить крил наших політ”. Отож, у залах нашого […]

Деталі

«Незвичайні явища природи на Поділлі. Місячне затемнення»

«Аномальна спека», «надмірні опади», «надзвичайно низькі температури» ‒ ці поняття все частіше вживаються для опису сучасних погодних умов. Та чи справді дані явища є такими незвичайними? Наш музей продовжує серію публікацій «Незвичайні явища природи на Поділлі». І сьогодні мова йтиме про місячне затемнення ‒ астрономічне явище, яке полягає в тому, що земному спостерігачу перестає бути […]

Деталі

Дещо з історії пивоваріння

У першу п’ятницю останнього місяця літа світ відзначає Міжнародний день пива, хоча поки що це свято не набуло статусу офіційного. Перше святкування відбулося в американському місті Санта-Круз у 2007 році. А з 2011 року це свято набуло міжнародного масштабу. Цікаві факти: археологи дослідили, що люди смакували пінний напій уже у 300 році до н.е. у […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу