Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–17:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Ікона на камені. Продовження

Ікона на камені. Продовження
icon:arrow-back

Наш сьогоднішній допис є продовженням інформації про ікону на камені, що зберігається в фондах музею. Тоді ми запрошували охочих долучитися до розслідування щодо карбованого зображення.

Після співставлення фактів від наших активних читачів з відомою нам інформацією про даний предмет, виявилося, що ця справа зовсім непроста. Що ж ми тепер знаємо та чим можемо залюбки поділитися?

Образ кожного святого прописаний в правилах іконописних канонів, тому іконописець не може їх зображувати згідно особистих уявлень. З давноминулих часів і до сьогодні іконники у своїй роботі опираються на Візантійський іконописний канон, прийнятий у 787 р. Слово «канон» (з грец. χανων – правило, взірець) в релігії – це правило або догмат з питань віри або виконання релігійних обрядів тощо, установлених найвищою церковною владою як закон. В іконописі – це своєрідний свод правил, що водночас дозволяє відтворити духовну красу та засвідчити істину.

Отже, наш пошук відбувався за найдрібнішими деталями на зображенні(розташування постатей на середнику ікони, елементи одягу, релігійні атрибути тощо) та порівнянням їх із встановленими іконографічними канонами. На жаль, через значні фрагментарні пошкодження цього виявилося замало… Щоб стверджувати напевне, хто зображений на іконі, необхідно обов’язково шукати аналоги, описані в спеціалізованих  джерелах.

Розслідування не завершене! А терміну давності дана справа не матиме, а лише навпаки набуватиме ще більшої таємничості.

Подібні новини

«ДІДУХ в ХАТІ – ДОБРО в РОДИНІ!»

Святвечір вже близько, а значить час заносити Дідуха до хати, бо, як говорить народна мудрість, «ДІДУХ в ХАТІ – ДОБРО в РОДИНІ»! Дякуємо всім, хто завітав на нашу майстерку!

Деталі

Перша аптека Проскурова

Старовинний будинок на Проскурівській, 13 – справжня окраса центральної вулиці Хмельницького – колишнього Проскурова. Відомий він як будинок Людвіга Дєревоєда, де на поч. ХХ ст. діяла найкраща в місті аптека. Отож, на поч. 30-х рр. ХІХ ст. сталась важлива подія у сфері охорони здоров’я міста – відкриття аптеки. Почалось з того, що у 1831 р. […]

Деталі

Це було в нас: повітряний флот УНР у Проскурові

Серед багатьох сторінок Української революції 1917-1921 років, які безпосередньо пов’язані з Проскуровом, є цікаві відомості про становлення Повітряного флоту УНР. У роки Першої світової війни на південно-східній околиці Проскурова військові авіатори російської армії облаштували тиловий аеродром, де базувалися повітроплавні роти Південно-Західного фронту. Він зайняв великий простір південніше Нового плану №2 та на схід від військового […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу