Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: зачинено +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

18 травня святкуємо Міжнародний день музеїв!

18 травня святкуємо Міжнародний день музеїв!
icon:arrow-back

Чи відомо Вам, що перший музей краєзнавчого напрямку на Поділлі був відкритий у Кам’янці-Подільському ще у далекому 1865 році? Щоправда, він мав вигляд не зовсім класичного музею у сучасному розумінні, адже його експозиція розміщувалася у… губернській лікарні.

Цікаво, чому? Ініціаторами відкриття та збирачами музейних предметів було Товариство подільських лікарів. До 1865 року членами товариства з різних куточків краю було зібрано 5040 зразків оригінальних предметів  медичного, палеонтологічного, геологічного, ботанічного, зоологічного, археологічного та нумізматичного характерів. Отже, продумавши всю організаційну роботу майбутнього закладу до дрібниць, члени товариства звернулися до подільського губернатора з проханням виділити приміщення і дозволити відкрити музей, проте у відповідь отримали… відмову: «За сведениями, собранными в губернии, в учреждениях подобного рода необходимости нет». Звісно, усі члени товариства засмутилися після невтішної звістки, однак своєї мети не полишили: розмістили частину експозиції у лікарні! Іншим експонатам «пощастило» ще менше: так і залишилися припадати пилом у скринях членів товариства…

Сподобалась інформація? Слідкуйте за оновленнями соціальних сторінок Хмельницького обласного краєзнавчого музею! Нам є, про що Вам розповісти!

ПРИНАГІДНО ВІТАЄМО ШАНОВНИХ КОЛЕГ З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ, ЗИЧИМО  МИРНОГО НЕБА, НЕВИЧЕРПНОЇ НАСНАГИ, УСПІХІВ У ТРУДОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ, ПОПОВНЕНЬ МУЗЕЙНИХ ЗІБРАНЬ, РОЗШИРЕННЯ ГОРИЗОНТІВ НАУКОВИХ ТА ПРОФЕСІЙНИХ ДОРОБОК, ЗАДОВОЛЕННЯ ВІД ПРАЦІ!

Подібні новини

Жіноча «зброя», або чи варто «виляти» хвостом, якщо він… не пухнастий?

Хмельницький обласний краєзнавчий музей розпочинає серію «підглядачок» «Живуть же..!» про звичайне життя тварин у незвичайному ракурсі. Хвіст білки – одна з головних частин її тіла, яка виконує чимало необхідних життєвих функцій. Насамперед, у хвості зосереджена частина хребетного стовпа з м’язами, зв’язками та кровоносними судинами. Регулюючи приплив крові до хвоста, тварина в спеку охолоджується, а в […]

Деталі

«Патенти» живої природи: корисна модель «Шовкова нитка»

Жива природа ‒ геніальний конструктор, інженер, технолог, великий зодчий і будівельник. Мільйони років вона відпрацьовувала і вдосконалювала свої творіння. Чого тільки немає в її «патентному бюро»! Людина ж протягом своєї історії вчилася у природи, копіювала її «винаходи». Творці найскладніших пристроїв запозичили ідеї конструювання саме у живих аналогів ‒ рослин і тварин. Розповімо про деяких комах, […]

Деталі

Нові надходження

У Всесвітній День азбуки Брайля наш музей від Хмельницького обласного фонду «Карітас» отримав цікаві  майбутні експонати – книги для людей з обмеженими можливостями зору, що не лише вперше поповнили таку фондівську групу збереження, як «Документи», але й неодмінно стануть науковцям помічними в роботі з інклюзією. Дякуємо за співпрацю!

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу