Сьогодні розповідь про науковця, яка, будучи уродженкою Чернігівщини, значну частину життя присвятила дослідженням та популяризації подільського краю. Мова піде про відомого українського етнографа Ніну Олексіївну Зозулю.
Народилась Ніна Олексіївна 12 серпня 1947 р. в с. Іваниця на Чернігівщині. У 1972 р. отримала фах викладача історії та суспільствознавства КДУ ім. Т.Г.Шевченка. З серпня 1972 р. почала працювати у музеї на посаді наукового працівника і затрималась тут на 47 років. Вона брала безпосередню участь у створенні та розбудові Національного музею народної архітектури та побуту України (заснований 1969 р.). З січня 1977 р. Ніна Олексіївна – завідувач сектору етнографії відділу «Поділля», а з 2008 р. і до кінця життя вона очолювала відділ «Поділля і Зона вітряків».
Для Музею дослідниця зібрала більше 5 тис етнографічних предметів, провела понад 100 науково-пошукових експедицій. Результатом її наукової діяльності, спрямованої на збереження та популяризацію народної культури, стали 8 тематичних планів музейної експозиції «Поділля». Вона автор понад 30 наукових праць з питань народної культури. Зокрема, ціла низка публікацій Ніни Зозулі присвячена ткацтву, художній тканині та одягу Поділля: «Народний одяг населення Поділля кінця ХІХ – початку ХХ ст. з фондової колекції Національного музею народної архітектури та побуту України», «Вироби народних майстрів Поділля», «Художні тканини Східного Поділля у збірці Національного музею Народної архітектури та побуту НАН України» тощо. У своїх працях Ніна Олексіївна висвітила тему оздоблення подільського житла: «Великодні традиції прикрашання подільського житла», «Паперові та інші прикраси в інтер’єрі подільської хати», «Особливості оздоблення подільського житла» та ін.
Отож, мабуть, знаменно, особливо в наш час, як у науковій діяльності уродженки півночі країни Н.О.Зозулі проявилася любов до незнаного нею нашого Подільського краю і, таким чином, до усієї рідної землі – України!