Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

«Жінки в науці. Волошина Ніла Йосипівна»

«Жінки в науці. Волошина Ніла Йосипівна»
icon:arrow-back

Волошина Ніла Йосипівна. Її ім’я добре відомо учням та учителям загальноосвітніх шкіл, студентам та викладачам ВНЗ, письменникам та літературознавцям. Доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПНУ, заслужений діяч науки й техніки України . Народилася Ніла Волошина (2.01.1940 р. — 15.06.2010 р.) в с. Думанів Хмельницької обл. Освіту здобула у Славутському педучилищі та Кам’янець-Подільському педагогічному інституті на історико-філологічному факультеті, який закінчила в 1966 р. Усе своє життя вона присвятила педагогіці: спочатку як учитель початкових класів, потім як учитель української мови і літератури. А з 1972 р. Ніла Йосипівна працювала в Інституті педагогіки АПНУ, де обіймала різні посади: очолювала лабораторію методики української і російської літератури (1987–2005), була заступником директора з наукової роботи (2006–2008), головним науковим співробітником лабораторії літературної освіти (2008–2010). Крім того, науковець стала засновником та головним редактором журналу «Українська література в загальноосвітній школі» (1999–2010) та заступником голови спеціалізованої вченої ради із захисту кандидатських дисертацій із теорії і методики навчання української мови, української та зарубіжної літератури (1996–2010).

Наполегливою працею Ніла Йосипівна здобула авторитет провідного вченого-методиста з літератури. Вона досліджувала проблему естетичного виховання учнів засобами художньої літератури, розробляла наукові засади підручникотворення, була співавтором Концепції літературної освіти (1994, 2004 рр.) та Державних стандартів загальної середньої освіти (1997, 2004 рр.). У творчому доробку Н. Й. Волошиної близько 300 наукових праць із загальних проблем виховання та методики навчання української літератури, шкільних підручників, програм для загальноосвітніх шкіл, методичних посібників. До того ж науковець підготувала 39 кандидатів і 4 докторів педагогічних наук.

Ніла Йосипівна нагороджена медалями «За вагомий внесок у розвиток освіти та науки Кам’янець-Подільського Державного університету», знаками «Ветеран труда», «А. С. Макаренко», «Відмінник народної освіти України».

У 2012 р. Інститутом педагогіки НАПН України започатковані Волошинські читання — щорічні педагогічні науково-практичні конференції.

Подібні новини

Museum workshop з Олександром Надвірняком

Відбувся museum workshop науковців з Олександром Надвірняком – координатором проекту “Terra Amadocia”, археологом-фахівцем з пізньоримського часу. Вау, скільки емоцій та нових знань! Вчений поділився інформацією про унікальні знахідки та нові дослідження поселень ранніх слов’ян на території України. Разом з тим презентував книгу-каталог “Казанки типу Хеммоор з території України”, в якій подана детальна інформація щодо артефактів, […]

Деталі

Ікона на камені

Історію мистецтва та й історію країни загалом неможливо представити без іконопису. В Україні іконопис з’явився з виникненням християнства і на його становлення, безперечно, вплинули пам’ятки візантійського художнього ремесла. Історія іконопису на камені датується першими століттями християнства. Ікони, що викарбувані на стеатиті, шиферному камені, є найдавнішими серед творів давньоруської дрібної пластики. Водночас про кам’яну давньоукраїнську ікону […]

Деталі

Майстерки для Вас: «Берегиня роду» та «Вишиванка для Стефанії»

Ексклюзивно у День вишиванки! З вірою у Перемогу! Науковці Хмельницького обласного краєзнавчого музею для гостей та мешканців міста підготували серію цікавих, оригінальних та патріотичних майстерок: «Берегиня роду» та «Вишиванка для Стефанії»! Свято сподіваємося, що обереги, виготовлені дитячими руками, принесуть мир та спокій у наші серця, рідні оселі та державу!

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу