Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

«Віртуальні подорожі краєм. Зіньків»

«Віртуальні подорожі краєм. Зіньків»
icon:arrow-back

«ВІРТУАЛЬНІ ПОДОРОЖІ КРАЄМ» ВІД ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ запрошують Вас у містечко Зіньків екс-Віньковецького району! Так-так, те саме, що славиться смачною ковбасою! Однак нас найбільше приваблює інше – історичні пам’ятки, які тут збереглися. Однією з таких пам’яток  є залишки замку ХV століття, колись збудованого силами зіньківських міщан.

На жаль, доля замку має сумну історію. Важко повірити, проте знищив його не час і не війни, а… самі ж люди. Сталося це наприкінці ХІХ століття. У 1872 році державна люстраційна комісія передала замок у гарному стані зіньківській селянській громаді. Деякий час у ньому був розміщений поліцейський округ. Однак незабаром поширились чутки, що замкові башти невдовзі заваляться. Це збентежило люд, тож, місцевий уряд вирішив розібрати замкові мури,  а каміння… продати. Так і сталося. Ба, більше! Руїни замку викупив селянин, який взявся розібрати навіть фундамент. Отож, нині ми б не побачили, мабуть, й камінчика, якби не щаслива випадковість. Київський історик О.Левицький та подільський краєзнавець Є.Сіцінський довідалися про розкопки та озвучили це питання перед владою, розмістивши замітку під заголовком «Истребление древнего замка в Подолии» у журналі «Киевская старина». Цим і врятували твердиню від цілковитого знищення. На жаль, про колишню велич споруди сьогодні нагадують тільки рештки південної вежі.

А ще увагу туриста  неодмінно привернуть і  Михайлівська дерев’яна церква (1769), і діючий костел Святої Трійці (1708), і садибний маєток ХІХ століття з височенними  соснами… Тож, не ковбасою єдиною славиться це містечко!

ЦІКАВО? ТОДІ МАНДРУЙТЕ РАЗОМ З ХМЕЛЬНИЦЬКИМ ОБЛАСНИМ КРАЄЗНАВЧИМ МУЗЕЄМ!

Михайлівська_церква_(деревяна), ЗіньківКостел у Зінькові

Подібні новини

“Порцелянові сервізи: краса в деталях. Попелюшка”

На фото предмети з колекції музею: Набір чайний “Попелюшка”. 1987 р.

Деталі

«Неправильний» кажан

Бражник нетопир Hyles vespertilio Його чотирикрилим родичам пощастило більш значно: за віртуозний та стрімкий політ, неперевершену повітряну еквілібристику та граціозне зависання над квіткою люди їх лагідно назвали «колібрі» – на честь найменшої в світі пташки. А цьому «гидкому каченяті», яке має такі ж самі «таланти», але «не вийшов» крилами (передні однотонного сіро-блакитного кольору), не знайшлось […]

Деталі

«Проскурів на старих поштівках. Собор Різдва Богородиці»

Серед старих поштових карток з видами Проскурова (нині – м. Хмельницький) на трьох зафіксовані православні храми міста початку ХХ століття. Надзвичайно цікавою є поштівка 1911 р. видання з видом на собор Різдва Богородиці. Спорудили собор у 1835-1837 рр. на місці згорілого у пожежі 1822 р. дерев’яного старого храму. За основу взяли типовий проект № ХІІ […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу