Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–17:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Експозиції

«ПРИРОДА РІДНОГО КРАЮ»

«ПРИРОДА РІДНОГО КРАЮ»
icon:arrow-back

Відвідувачі експозиції «Природа рідного краю» мають чудову можливість здійснити захоплюючу та незабутню подорож мальовничими просторами Хмельниччини. Саме тут можна піднятися на запаморочливі кручі Смотрицького каньйону; побувати у найбільшому в Україні Національному природному парку «Подільські Товтри» й насолодитися його чудовими краєвидами; проповзти підземними лабіринтами найдивовижнішої гіпсової печери Європи «Атлантида»; прочитати Чорну і Червону книги Хмельниччини; зазирнути у підводну хатинку невтомного архітектора та будівельника – бобра; познайомитися із життям підземних мешканців й детально роздивитися їх домівки; завітати до осель пернатих друзів та дізнатися чимало цікавинок про багатьох представників фауни нашого краю.

У цьому залі знаходиться й своєрідний часовий портал – «двері» у часі, через які можна потрапити до минулих палеогеографічних епох! Цікаве враження залишає мандрівка давніми морями: холодними і теплими, глибокими і мілкими; солоними і не дуже, які повністю або частково вкривали сучасну Хмельниччину. Особливо місце серед них займає останнє – Сарматське море, хвилі якого плюскотіли на теренах Поділля більше 5-ти мільйонів років, адже саме воно залишило нам чимало своїх «скарбів» – геологічних пам’яток та корисних копалин.

З «Природи рідного краю» розпочинається і шлях улюбленого дітлахами палеомаршруту до Льодовикового періоду з його гігантськими мешканцями – мамонтами і волохатими носорогами, а також хижаками – печерними ведмедями і левами.
Якщо Ви  любити подорожувати і пізнавати рідний край, то Ваш маршрут повинен розпочинатися саме тут – в залі «Природа рідного краю» Хмельницького обласного краєзнавчого музею!

Подібні новини

Загадковий сюжет «Миші хоронять кота»

Музейна збірка – особливий окремий світ, сповнений таємниць! Аби розкрити ще одну, ми пропонуємо долучитися до нового спільного розслідування. Об’єктом слідства є керамічна композиція «Миші хоронять кота». Що маємо в активі: до музейної колекції предмет потрапив у 1974 р.; роком народження є 1937; виготовлювачем зазначено Київську експериментальну майстерню. Що нас цікавить: хто є автор композиції; […]

Деталі

Часоміри, дзиґари, циґелики…

Одна пора року змінює іншу… день змінює ніч… Це пливе час, рухаючись постійно, розмірно, ніколи не зупиняючись. Змагатися з ним неможливо, а ось вимірювати його – так. Цікаві часоміри, дзиґари, дзиґарики, циґелики, годинники минулого Вашій увазі…

Деталі

«Патенти» живої природи: корисна модель «Гелікоптер»

Жива природа ‒ геніальний конструктор, інженер, технолог, великий зодчий і будівельник. Мільйони років вона відпрацьовувала і вдосконалювала свої творіння. Чого тільки немає в її «патентному бюро»! Людина ж протягом своєї історії вчилася у природи, копіювала її «винаходи». Творці найскладніших пристроїв запозичили ідеї конструювання саме у живих аналогів ‒ рослин і тварин. Розповімо про деяких комах, […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу