Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Шлях до успіху

Шлях до успіху
icon:arrow-back

Мрієте навчитися грі на якомусь музичному інструменті, але з певних причин не наважуєтеся?

Тоді історія нашого видатного земляка, Костя Місевича, до Вашої уваги! Коли Місевичу було приблизно 27 років, у нього виникла ідея навчитися грі на бандурі. До такого кроку його підштовхнув випадково куплений тематичний підручник, заразом з яким Кость придбав й сам музичний інструмент. Спершу займався самоосвітою, допоки у 1919 році не зустрів відомого сліпого подільського бандуриста Антона Митяя, який, власне, і навчив Місевича справжнього кобзарського мистецтва. Останній виявився здібним учнем,  адже попереду митця чекала слава та успішні гастролі в межах території нинішніх України, Польщі та Німеччини.

До того ж Кость не лише був вправним бандуристом, а ще й неперевершеним майстром з виготовлення цього інструмента.

На жаль, у радянській Україні ім’я Місевича було несправедливо, проте свідомо, призабуте, адже свого часу знаний бандурист ще й був палким борцем за незалежність України.

 

Подібні новини

Прямуємо до ПЕРЕМОГИ разом!

Колектив Хмельницького обласного краєзнавчого музею в черговий раз прийняв участь у забігу до Дня Героїв «Братерство сталевих». Захід організований Хмельницькою обласною радою на чолі з Віолетою Лабазюк на підтримку ЗСУ. Прямуємо до ПЕРЕМОГИ разом!  

Деталі

День ліхтарика

У день зимового сонцестояння, або найкоротшого дня й найдовшої ночі у році, – 21 грудня світ відзначає День ліхтарика. Але почнемо ми нашу розповідь з історії світлинця, який з’явився кілька століть раніше та передував сучасному ліхтарю. Мова йде про ручні ліхтарі для освітлення вулиць. У 1662 р. в Парижі та інших французьких містах були організовані […]

Деталі

Новий музей у Хмельницькому!

Важлива подія! Сьогодні, 3 березня, у стінах Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту відкрився новий музей – «Музей захисників України», який був створений за методичної та практичної підтримки  фахівців нашого закладу. Його експозиція поділена на декілька частин та знайомить відвідувачів з різними етапами нашого державотворення, починаючи з періоду Давньої Русі та закінчуючи сучасними військовими подіями на теренах […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу