Давньоруські назви дев’ятого місяця року пов’язані з його характером: ревун (рюїн), хмарень (хмурень). Вірогідне походження першої – від ревіння вітру, що о цій порі набирає сили. Друга суперечок не викликає – через часті зміни погоди. А от назву «вересень» дехто пов’язує зі словом врасенець (іній), бо він є місяцем перших мінусових температур. А хтось тлумачить назву з масовим буянням вересу у цю пору. До речі, початок осені є не менш благодатним для збирання лікарських рослин. Ви це знали?
Дослідники встановили, що для лікування багатьох хвороб в стародавні часи використовувалося до 21 тис. видів рослин. Багатий досвід застосування природних ліків мали народи Південно-Східної Азії, Індії, Китаю, Єгипту, Греції, Риму і не лише…
Слід зазначити, що наші далекі предки володіли великим запасом знань про рослини; збирали та заготовляли їх з лікувальною метою. Коли починало вересніти, бралися добувати коріння валеріани лікарської, татарського зілля, оману; плоди дудника лісового, шипшини; ахілесову траву, листя та плоди маслинки вузьколистої та багатьох інших, не менш корисних, рослин.
Сподіваємося, Ви дізналися з нашого допису для себе щось нове.
Хай місяць цей буде для нас усіх спокійним та добрим.
Продовження буде. Пізнаємо рідну мову разом з обласним краєзнавчим музеєм.
На фото предмети з колекції музею:
Календар, терези, футляр з гирями для терезів.