Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: зачинено +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Лекції

«Патенти» живої природи: корисна модель «Гелікоптер»

«Патенти» живої природи: корисна модель «Гелікоптер»
icon:arrow-back

Жива природа ‒ геніальний конструктор, інженер, технолог, великий зодчий і будівельник. Мільйони років вона відпрацьовувала і вдосконалювала свої творіння. Чого тільки немає в її «патентному бюро»!

Людина ж протягом своєї історії вчилася у природи, копіювала її «винаходи». Творці найскладніших пристроїв запозичили ідеї конструювання саме у живих аналогів ‒ рослин і тварин. Розповімо про деяких комах, завдяки яким маємо в житті чимало корисних моделей.

«Патент» на корисну модель «Гелікоптер»

Дивовижні польотні характеристики бабки надихнули на створення гелікоптеру. Одна з моделей авіаконструктора Ігоря Сікорського є точною копією комахи. У розпорядженні вченого було понад 2000 відтворених зображень маневрів бабки у повітрі. Як і комаха, машина здіймається без розгону, зависає у повітрі й сідає без гальмівного шляху.

Подібні новини

У Світлий тиждень

Триває світлий тиждень, а з ним продовжуються святкові музейні зустрічі! До Вашої уваги – найкращі миттєвості двох заходів – «ВЕЛИКДЕНЬ У МУЗЕЇ» та «ПРИНІС НАМ ЯНГОЛ НА КРИЛІ СВЯТИЙ ВЕЛИКДЕНЬ» для вихованців СЗШ №32 та малечі ЗДО №53.

Деталі

Дещо з історії пивоваріння

У першу п’ятницю останнього місяця літа світ відзначає Міжнародний день пива, хоча поки що це свято не набуло статусу офіційного. Перше святкування відбулося в американському місті Санта-Круз у 2007 році. А з 2011 року це свято набуло міжнародного масштабу. Цікаві факти: археологи дослідили, що люди смакували пінний напій уже у 300 році до н.е. у […]

Деталі

“ДАВНІ РЕМЕСЛА КРАЯН”

Якими вміннями та ремеслами володіли подоляни у минулому? Про це у нас вивідували маленькі питайлики “Звичайного Дива”. Діти з цікавістю розглядали предмети ручного виготовлення, забавлялися тематичними іграми та брали участь у чарівному перевтіленні! Дякуємо педагогам та вихованцям “Звичайного Дива ” за візит! До наступної зустрічі!

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу