Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

День залізничника України

День залізничника України
icon:arrow-back

 

4 листопада відзначають своє професійне свято залізничники України.

Перші залізничні гілки простягнулися країною на заході від Львова до Перемишля (1861) та на півдні – від Одеси до Балти (1865).

Цікаво, що потяг Перемишль–Львів у сучасному розумінні мав статус міжнародного та з’єднував Відень, Краків, Перемишль і Львів.

У 1870 році й в історії Проскурова відбулася знаменна подія – було завершене будівництво залізничної лінії Жмеринка–Проскурів–Волочиськ. Місце для станції вибрали за межами міста – на пустирі, серед заболоченої місцевості, неподалік від поштового тракту на Летичів.

На сьогодні в Україні налічується 120 великих залізничних вокзалів та більш ніж 1500 станцій, залізничні колії простягаються сумарно на 30 000 кілометрів і цей показник займає 6-ту сходинку в Європі та 12-ту у світі. Найдовший маршрут за всі роки існування української залізниці – «Ужгород-Лисичанськ» протяжністю 1683 кілометри.

Колекція Хмельницького обласного краєзнавчого музею містить різноманітні предмети залізничної тематики, але ми охоче приймемо у подарунок будь-які свідчення щодо розвитку залізничної галузі України.

Подібні новини

«ЧОРНОБИЛЬ НЕ МАЄ МИНУЛОГО ЧАСУ»

38 років тому, у ніч з 25 на 26 квітня 1986 року, сталася Чорнобильська катастрофа – найбільша техногенна аварія, класифікована за сьомим, найвищим, рівнем небезпеки згідно Міжнародної шкали ядерних подій. На знак пам’яті про цю трагедію науковці Хмельницького обласного краєзнавчого музею разом з учнями ліцею №15 провели історичну годину «ЧОРНОБИЛЬ НЕ МАЄ МИНУЛОГО ЧАСУ». Школярі […]

Деталі

«Читаємо Шевченка!»

«ЧИТАЄМО ШЕВЧЕНКА!» Літературне рандеву з такою назвою на честь пам’ятних днів відомого діяча було проведено науковцями ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ  для учнів СЗОШ №1. Завдяки фахівцям, школярі знайшли відповіді на безліч запитань, зокрема, що у спадок нам залишив Пророк, яким було його амплуа; коли вперше було видано «Кобзар»; чи був Тарас у нашому місті, скільки […]

Деталі

«Проскурів на старих поштівках. Собор Різдва Богородиці»

Серед старих поштових карток з видами Проскурова (нині – м. Хмельницький) на трьох зафіксовані православні храми міста початку ХХ століття. Надзвичайно цікавою є поштівка 1911 р. видання з видом на собор Різдва Богородиці. Спорудили собор у 1835-1837 рр. на місці згорілого у пожежі 1822 р. дерев’яного старого храму. За основу взяли типовий проект № ХІІ […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу