Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

“Дивовижні споруди Хмельниччини. Два кам’янецьких мости”

“Дивовижні споруди Хмельниччини. Два кам’янецьких мости”
icon:arrow-back

У багатьох країнах світу наших туристів дивують надзвичайними спорудами, наголошуючи про їх винятковість. Однак навіщо їхати так далеко, якщо у нашій області теж є унікальні рукотворні об’єкти, що можуть вразити як українців, так і багатьох гостей з-за кордону.

Два кам’янецьких мости
Найдивовижніша споруда – замковий міст у Кам’янці-Подільському. По-перше, за даними археологічних та історичних досліджень окремих науковців, цей міст – найстаріший в Україні. Деякі фахівці стверджують, що він був закладений ще в II-III ст., коли Поділля було провінцією Римської імперії, а Кам’янець називався Клепідавою. Проте далеко не всі історики поділяють думку про таке давнє датування побудови цього моста.

По-друге, можна стверджувати про іншу його унікальність.

Відомо, що міст через річку – споруда, що з’єднує обидва її береги. А ось кам’янецький замковий міст з’єднує правий беріг річки з… її ж правим берегом. Подібного йому в світі немає,  адже інженерні особливості замкового мосту такі, що він розміщений на вузькому перешийку річкового каньйону, який з’єднує Стару фортецю зі Старим містом, розташованим на острові. Додамо технічні параметри: довжина мосту – 114 м, висота – 28 м, ширина – 10 м.

У Кам’янці-Подільському є ще один міст-рекордсмен – найвищий міст України. У 1973 р. через річку Смотрич було завершено будівництво мосту, що отримав назву «Стрімка лань». Уперше в світовій практиці була застосована бісталева конструкція. Відстань між опорами становить 174 м, загальна довжина моста – 379 м, висота – 70 м. Така висота дозволяє вільно пролітати під мостом величезним повітряним кулям, що, до речі, регулярно й здійснюють учасники повітроплавних фестивалів…

Більше про ці та інші факти з історії краю читайте у книзі Сергія Єсюніна «Хмельниччина: минуле, що дивує», яку можна придбати у Хмельницькому краєзнавчому музеї.

Подібні новини

Перше періодичне видання на Поділлі

185 тому, 3 (15 січня) 1838 року,  вийшов перший номер тижневика з беззмінною назвою «Подольские губернские ведомости», який й став  першим подільським періодичним виданням. Варто зазначити, що цього ж дня аналогічні видання були започатковані також в інших губернських містах. Відомості були друкованим органом губернських властей, де публікувались укази, світські та церковні розпорядження, і видавалися в […]

Деталі

Подарунок від воїнів-ветеранів

Ветерани російсько-української війни Віталій Олуйко та Олег Макаренко передали Хмельницькому обласному краєзнавчому музею бойовий прапор 86-го окремого батальйону територіальної оборони ЗСУ – одного з найдосвідченіших бойових підрозділів, в якому служать і воюють хмельничани. На прапорі залишили свої автографи наші воїни, а також зазначений бойовий шлях славного підрозділу.

Деталі

Міжнародний день музеїв: відзначення наших колег

Ділимось приємністю! Щиро радіємо за головного зберігача фондів Марину Горанську та наукового співробітника Тетяну Будяй, яких з нагоди Міжнародного дня музеїв цьогоріч відзначено Почесними грамотами від обласної військової адміністрації та обласної ради. Вітаємо Вас, колеги, та зичимо подальших успіхів!

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу