Поштова картка поч. ХХ ст. зафіксувала центральну вулицю нашого міста – Проскурівську (тоді – Олександрівську) навпроти кінотеатру ім. Шевченка. На поштівці праворуч – двоповерховий будинок з балконами та ґанком, що виходить на тротуар, з написом «Гостинница С.-Петербург». До наших днів цей будинок зберігся майже без змін, хоча й був споруджений у 1897 р.
Готель, власницею якого була купчиха Сколецька, був одним з найкращих у Проскурові. Серед його постояльців можна згадати чимало відомих осіб. Наприклад, 1901 р. тут кілька днів мешкав один із фундаторів музичної освіти на Поділлі Тадей Ганицький; восени 1905 р. зупинявся відомий український художник і педагог, засновник Кам’янець-Подільської художньої школи з інтернатом для сільських дітей, організатор перших народних пересувних виставок В’ячеслав Розвадовський. Виставка була розгорнута навпроти готелю, в одному з приміщень міського саду (нині – сквер ім. Шевченка). Серед картин були представлені роботи самого Розвадовського, а також Рєпіна, Куїнджі, Макушенка, Богданова-Бєльського, Реріха. Для тодішнього Проскурова подібна виставка стала справжньою подією в культурному житті.
Готель був націоналізований на поч. 1920-х рр. радянською владою. Заклад ліквідували, а приміщення передали під потреби державних установ. Нині у цій будівлі на першому поверсі містяться кафе і крамниці, а на другому – відділи військкомату.
Привертає увагу на фото городовий (поліцейський стражник) у шинелі та смушковій шапці з металевою бляхою. Перші установи поліції в Проскурові були створені наприкінці XVIII ст. Кількісний склад поліцейських чинів (спочатку нижчий чин називався пристав, а з 1862 р. – городовий) залежав від чисельності населення міста – на кожні 500 жителів не більше одного стража порядку. Наприклад, у 1806 р. штат проскурівської поліції складався з 4 чол. на 2 тис. населення, у 1881 р. було вже 12 поліцейських на 14 тис. жителів, а в 1910-му – 63 поліцейських на 35 тис. проскурівчан. У 1862 р. повітова і міська поліції були об’єднані в загальну повітову, і з того часу у Проскурові було утворено повітове поліцейське управління. Очолював його справник, якому підпорядковувалися поліцейські наглядачі, які керували поліцейськими частинами, що складалися з городових. З 1890-х рр. Проскурів у поліцейському відношенні поділявся на дві частини, кожна з яких виставляла на вулицях міста по 7 постів. Озброєний городовий був шашкою, револьвером «Сміт і Вессон» та свистком.