Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Проект «Діти 2023»

Проект «Діти 2023»
icon:arrow-back

Хмельницький обласний краєзнавчий музей продовжує серію «підглядачок» «Живуть же..!» про звичайне життя тварин у незвичайному ракурсі.

Неперевершена народна майстриня з писанкарства, неодноразовий переможець міжнародних конкурсів в номінаціях «Природне фарбування», «Ідеальна підробка», «Технологічний шедевр», «Найкраще поєднання форм та розмірів», авторка всесвітньовідомого бренду «Щасливе дитинство», представниця прекрасної половини орнітологічного суспільства ‒ зозуля ‒ розпочала роботу над новим демографічним проектом «Діти 2023».

Проект включає декілька етапів.

1.Вибір «прийомних батьків», які будуть «ощасливлені» нащадками зозулі.
«Прийомними батьками» для своїх нащадків зозуля обирає найчастіше дрібних птахів: вівсянку, очеретянку, плиску, щогла. Майбутніх «сиріток» можуть також «виховувати» галки й навіть ґави. Різні види «легковажних» матерів «спеціалізуються» на різних видах пернатих.

2.Підбір «генетичного» матеріалу для запобігання… «викидня».
Щоб «прийомні батьки» не виявили підробку та не викинули чуже яйце, «недбайлива» мамуня заздалегідь дбає про це – її яйця схожі на яйця цих птахів не тільки за формою, розміром та вагою, а й за забарвленням! Зозуля – унікальний «генетичний» фальсифікатор!

3.Проведення таємної операції «Сурогатне батьківство».
Зозуля відкладає за сезон 10-25 яєць – по одному в кожне чуже гніздо.

4.«Правильний» розрахунок – надійний заповіт на «спадщину».
Підкидьок-зозуленя «нахабною натурою» вдався до матері, яку в житті навіть не бачив: незважаючи на «багатодітну» родину своїх «прийомних батьків», вся «спадщина» дістається лише йому. Трагедія в тому, що це мале страчує «зведених» братів та сестер, викидаючи їх зі спільного гнізда. Відтак, залишається єдиним пташеням, якого «прийомні батьки» годують із дивовижною завзятістю, не розуміючи, що це зовсім не їхнє рідне чадо. Часто зозуленя розмірами значно перевищує своїх годувальників.

5.Влаштовані діти – безтурботне життя.
Відтак, надійно влаштувавши своїх нащадків, зозуля зі «спокійною совістю» через певний час вирушає у зимову подорож до Африки чи Південно-Східної Азії, насолоджуючись теплим кліматом, вишуканим місцевим меню та безтурботним життям.

P.S. Під час зйомки жодне з музейних опудал не постраждало.

Подібні новини

«Місто, що носить ім’я Богдана Хмельницького»!

ДО ДНЯ МІСТА ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ презентує нову тимчасову виставку – «МІСТО, ЩО НОСИТЬ ІМ’Я БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО»! У нашій експозиції – середньовічна зброя, тематичні листівки, монети, марки, порцеляна, картини художників. Нова експозиція – це «гойдалки» між минулим та сучасним, «дотик» до століть та відкритий погляд на сьогодення! За можливість експонування виставки дякуємо нашим захисникам […]

Деталі

Урок-заглядалка «СКРИНЬКА КАЗКОВИХ ПРИГОД»

У «СКРИНЬКУ КАЗКОВИХ ПРИГОД» заглянули вихованці «Родинного затишку» разом з науковцями ХМЕЛЬНИЦЬКОГО  ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ. На учасників чекала захоплююча мандрівка у світ пізнавально-розважальних завдань. А по завершенні – осіннє перевтілення магічного дерева та, що найважливіше, усмішки на вустах!

Деталі

Вітаємо королеву українського поетичного слова!

Сьогодні, 19 березня, свій 95-річний ювілей відзначає одна з найвідоміших жінок сучасності, королева українського поетичного слова, натхненниця багатьох сучасних поетів, Ліна Василівна Костенко. Ювілярка – авторка поетичних збірок «Проміння землі» (1957), «Вітрила» (1958), «Мандрівки серця» (1961), «Над берегами вічної ріки» (1977), «Неповторність» (1980), «Сад нетанучих скульптур» (1987), «Річка Геракліта» (2011), «Триста поезій» (2012), роману у […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу