Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: зачинено +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Проект «Діти 2023»

Проект «Діти 2023»
icon:arrow-back

Хмельницький обласний краєзнавчий музей продовжує серію «підглядачок» «Живуть же..!» про звичайне життя тварин у незвичайному ракурсі.

Неперевершена народна майстриня з писанкарства, неодноразовий переможець міжнародних конкурсів в номінаціях «Природне фарбування», «Ідеальна підробка», «Технологічний шедевр», «Найкраще поєднання форм та розмірів», авторка всесвітньовідомого бренду «Щасливе дитинство», представниця прекрасної половини орнітологічного суспільства ‒ зозуля ‒ розпочала роботу над новим демографічним проектом «Діти 2023».

Проект включає декілька етапів.

1.Вибір «прийомних батьків», які будуть «ощасливлені» нащадками зозулі.
«Прийомними батьками» для своїх нащадків зозуля обирає найчастіше дрібних птахів: вівсянку, очеретянку, плиску, щогла. Майбутніх «сиріток» можуть також «виховувати» галки й навіть ґави. Різні види «легковажних» матерів «спеціалізуються» на різних видах пернатих.

2.Підбір «генетичного» матеріалу для запобігання… «викидня».
Щоб «прийомні батьки» не виявили підробку та не викинули чуже яйце, «недбайлива» мамуня заздалегідь дбає про це – її яйця схожі на яйця цих птахів не тільки за формою, розміром та вагою, а й за забарвленням! Зозуля – унікальний «генетичний» фальсифікатор!

3.Проведення таємної операції «Сурогатне батьківство».
Зозуля відкладає за сезон 10-25 яєць – по одному в кожне чуже гніздо.

4.«Правильний» розрахунок – надійний заповіт на «спадщину».
Підкидьок-зозуленя «нахабною натурою» вдався до матері, яку в житті навіть не бачив: незважаючи на «багатодітну» родину своїх «прийомних батьків», вся «спадщина» дістається лише йому. Трагедія в тому, що це мале страчує «зведених» братів та сестер, викидаючи їх зі спільного гнізда. Відтак, залишається єдиним пташеням, якого «прийомні батьки» годують із дивовижною завзятістю, не розуміючи, що це зовсім не їхнє рідне чадо. Часто зозуленя розмірами значно перевищує своїх годувальників.

5.Влаштовані діти – безтурботне життя.
Відтак, надійно влаштувавши своїх нащадків, зозуля зі «спокійною совістю» через певний час вирушає у зимову подорож до Африки чи Південно-Східної Азії, насолоджуючись теплим кліматом, вишуканим місцевим меню та безтурботним життям.

P.S. Під час зйомки жодне з музейних опудал не постраждало.

Подібні новини

Тарас Шевченко: візит до Кам’янця-Подільського

9-10 березня традиційно згадуємо  вершину українського письменства – Тараса Григоровича Шевченка. Можливо, не всі знають, що Великий Кобзар бував й у нас, на Поділлі. У 1846 р. йому довелося працювати у складі Київської тимчасової комісії, завданням якої було зібрати відомості про історичні пам’ятки, могили, кургани. Восени того ж року  Шевченка з цією метою спорядили  до […]

Деталі

Знайомство з народною іграшкою

Цікава зустріч вихованців ДНЗ №30 відбулась з завідувачем науково-методичного відділу Хмельницького обласного краєзнавчого музею Наталею Мовчан. Малеча дізналась історію народної іграшки та «познайомилась» зі свищиками, деркачем-тріскунцем, акробатом, лялькою-мотанкою тощо. Дякуємо вихователям та маленьким слухачам за гостинність. До нових зустрічей!

Деталі

Не поспішай – насолоджуйся моментом

26 лютого відзначають вельми оригінальне свято зі статусом міжнародного – День неквапливості, або День повільності. Ідея створення такого свята належить італійцям. Саме вони – дуже активний та емоційний народ – вперше відзначили День неквапливості у 2007 році, аби неквапливо насолоджуватися життям та кожною його неповторною миттю, адже більшість працездатного населення світу змушена проводити в офісах […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу