Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Парасолька, парасоля, парасоль…

Парасолька, парасоля, парасоль…
icon:arrow-back

Парасолька, парасоля, парасоль, парасолик, зонтик, зонт, дощарка, дощник, омбрель, затінець, розчепірка – з перерахованих слів зразу ж зрозуміло, про що піде мова у нашому дописі. Звичайнісінький предмет нашого з Вами побуту, а скільки має назв!

Сьогодні, 10 лютого, – міжнародний день парасольки, який почали святкувати у США ще з середини ХІХ ст.

Важко сказати, де і коли з’явився перший зонтик. Відомо, що давні цивілізації Єгипту, Індії, Китаю й Ассирії були знайомі з цим винаходом та вважали його покровом небес, укриттям та захистом.

Слово зонт (від нідерл. zondek) буквально означає «тінь». Через генетичний зв’язок польських, французьких та італійських слів з’явилося слово парасолька, що у перекладі означає «проти сонця».

Цікаво, що використовувати зонтик як захист від дощу першими почали китайці. Вони виготовляли їх з паперу та просочували воском або маслом, щоб не промокали. А ось у середньовічній Європі водонепроникними зонтами не користувалися, адже дощ тоді вважався промислом Божим.

У 1715 р. в Парижі була виготовлена перша складена парасолька, яка мала каркасну основу з китового вуса, а купол прикрашався шовком, тафтою або мереживом. Серед аристократії та багатих торговців того часу вона дуже швидко дістала статус модного аксесуару.

А в наш час Зонтик рятує від дощу і спеки, є предметом моди, використовується як піддашок вуличних кафе тощо…

У фондах нашого музею зберігаються цікаві екземпляри різних часових періодів ХХ ст.

Подібні новини

Чотки – символічні сходи, які ведуть до Неба

«…Перехрестився, чотки взяв… І за Україну молитись Старий чернець пошкандибав» Т. Шевченко «Чернець» Чотки називають символічними сходами, які з молитвою ведуть нас до Неба… Вони допомагають не відволікатися від обміркування думок, проголошенні важливих слів, зосереджуючись на спілкуванні з Творцем. Чотки використовуються у молитовній практиці багатьох релігій – Християнстві, Ісламі, Буддизмі тощо, але у кожній з […]

Деталі

«Незвичайні явища природи на Поділлі. Землетрус»

Хмельницький обласний краєзнавчий музей продовжує серію публікацій «Незвичайні явища природи на Поділлі». І сьогодні ми поговоримо про землетруси. Оскільки Хмельниччина перебуває у 5-6 бальній ділянці інтенсивності землетрусу зони Вранча (сейсмоактивної території ділянки стикування Південних (Румунія) та Східних (Україна) Карпат), мешканці області іноді відчувають підземні поштовхи. У ХХІ ст. хмельничани чотири рази відчували землетруси  різної сили: […]

Деталі

Майстер-клас з виготовлення народної іграшки «Пташка»

Для малечі дуже важливо перебувати в гарному настрої, а для тих, хто лікуються, і поготів, адже перебування в стінах лікарні – велике напруження для багатьох діток. Отож, завідувач відділу Хмельницького обласного краєзнавчого музею Оксана Мельничук розважила малюків майстер-класом з виготовлення народної іграшки «Пташка». Діти були в захваті від творчого процесу, здобули важливі знання та досвід […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу