Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–17:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

«Віртуальні подорожі краєм. Нетішин»

«Віртуальні подорожі краєм. Нетішин»
icon:arrow-back

«ВІРТУАЛЬНІ ПОДОРОЖІ КРАЄМ» ВІД ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ ЗНОВУ З ВАМИ!

Цього разу мандруємо у Нетішин! Версій щодо походження назви містечка багато. Найвірогідніше, Нетішом звали першого осадника – людину, котра й започаткувала поселення. На сторінках письмових джерел вперше згадується 6-го лютого 1542 року як одне із замкових сіл, що відходило, за нашим припущенням, у спадок Беаті Костелецькій та її доньці.

Як туристів-любителів старовини хочемо звернути Вашу увагу на фото давньої п’ятиповерхової будівлі старого млина – історично-архітектурної гордості Нетішина.

Нині млин не діючий, однак колись він бездоганно виконував свою функцію молотіння зерна, працюючи і вдень, і вночі.

Найдавніша згадка про млин на цьому місці, що, за переказами, був зведений з дерева без жодного цвяха, відноситься до поч.50-х рр. ХVII ст. Однак він був знищений пожежею на поч. ХХ ст. Нинішня ж споруда, що датована  1905 роком, «розповідає» нам вже про наступний відлік його роботи. Цікаво, що у новому приміщенні у 30-х рр. ХХ ст. в комплексі з млином запрацювала гідроелектростанція. Саме там з’явилася й перша у Нетішині  енергогенеруюча установка – динамомашина. Енергії вироблялося стільки, що її вистачало не лише для потреб млина та місцевих жителів, але ще й для мешканців сусідніх сіл! Послугами електростанції користувалися до поч. 1960-х рр., а сам млин функціонував до 1972 р.

Ось такі таємниці приховує наш край!

Подібні новини

Навчаємось та креативимо разом!

Тиждень творчості та інноваційної діяльності від ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ позаду, однак наші пропозиції надалі залишаються актуальними! Навчаємось та креативимо разом! Досліджуємо природу краю у минулому та вивчаємо первоцвіти, як з учнями НВК №7,  знайомимось з тваринами Поділля, як з вихованцями ЗДО №55 та  фантазуємо, як  Марійка – одна з учасниць музейного проекту «ВЕСНЯНА ПОСМІШКА»!

Деталі

Чорний красень

Чи бачили Ви коли-небудь білих лелек? Звісно ж, цей птах – один з символів України! А ЧОРНИХ? Такий вид теж існує! Ба, більше, зустрічається на Хмельниччині! Місце можливих локацій лелеки чорного – Ізяславщина, Шепетівщина, Полонщина, Чемеровеччина, Славутчина та Летичівщина! Щоправда, зустріти його – справжня удача! Причин – дві! Перша – птах занесений до Червоної книги […]

Деталі

«Незвичайні явища природи на Поділлі. Тунгуська катастрофа» (частина 1)

Хмельницький обласний краєзнавчий музей завершує серію публікацій «Незвичайні явища природи на Поділлі» розповіддю про одне з найзагадковіших явищ природи XX століття ‒ Тунгуську катастрофу… на Поділлі, або холодне літо 1908 р. 30 червня того року у Сибіру, поблизу річки Підкам’яна Тунгуска, стався сильний вибух, який було чути на відстані 1200 км. Вогненна куля ⌀ 50-100 […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу